Reklama
reklama

Brněnské výstaviště zve na první ročník tanečního festivalu Dance Life Expo

80 tanečních show, 150 tanečních workshopů, 5 stagů nebo 50 stánků tanečních škol a tanečního oblečení. Nejen to čeká návštěvníky na prvním ročníku jedinečného a dosud nekonaného festivalu tance Dance Life Expo, který se koná 5.-7.10. na brněnském Výstavišti.

Tanec ve všech podobách bude poprvé na jednom místě. Na návštěvníky je připraveno nespočet soutěží, tanečních show, battlů, jamů, castingů nebo konkurzů. Představí se zde 6 největších tanečních hvězd z USA, Francie, Ruska a dalších států. Bombou bude také deset mistrů světa v show dance, street dance, disko dance nebo latinsko-amerických tancích. Připraveno bude také například 800 účinkujících, 13 seminářů nebo dvacet tančíren.

 

V rámci festivalu proběhne nábor nových tváří do databáze JAD people, výběr tanečníků do českých i mezinárodních projektů Yemiho AD a tanečníků pro spolupráci s hvězdami jako jsou Kanye West nebo Ben Cristovao. JAD People je talentová agentura, která sdružuje neobyčejné osobnosti, které vynikají talentem v oboru tanec, akrobacie, divadlo nebo sport.

 

Vystoupí zde také mažoretky. Mažoretky jsou dnes zcela plnohodnotným odvětvím sportu. Základní definice by mohla znít: Tanečnice, jejichž choreografie je založená především na barvité práci s náčiním baton (hůlkou). Lidé si je však stále spojují pouze s dechovou hudbou, barevnými uniformami a strohým pochodováním. Mažoretkový sport však prošel velkou změnou. Kostýmy jsou čím dál spořejší a efektnější, dechovou hudbu nahradila hudba moderní a s hůlkou jdou udělat neuvěřitelné věci. Např: točení, házení, přehazování a další.

 

Z tanců uvidíte například street dance, zumbu, disco dance, capoieru, rock n roll nebo africké tance. Seznámíte se také s baletem, scénickým tancem, standartním tancem , modernou a jazzem nebo latinskoamerickými tanci. V rámci DLE flash mob si budete moci vyzkoušet jednotlivé taneční techniky a styly také Vy – návštěvníci.

 

Více informací najdete na: http://www.dancelifeexpo.cz/

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře