Reklama
reklama

Brněnské výstaviště zve na první ročník tanečního festivalu Dance Life Expo

80 tanečních show, 150 tanečních workshopů, 5 stagů nebo 50 stánků tanečních škol a tanečního oblečení. Nejen to čeká návštěvníky na prvním ročníku jedinečného a dosud nekonaného festivalu tance Dance Life Expo, který se koná 5.-7.10. na brněnském Výstavišti.

Tanec ve všech podobách bude poprvé na jednom místě. Na návštěvníky je připraveno nespočet soutěží, tanečních show, battlů, jamů, castingů nebo konkurzů. Představí se zde 6 největších tanečních hvězd z USA, Francie, Ruska a dalších států. Bombou bude také deset mistrů světa v show dance, street dance, disko dance nebo latinsko-amerických tancích. Připraveno bude také například 800 účinkujících, 13 seminářů nebo dvacet tančíren.

 

V rámci festivalu proběhne nábor nových tváří do databáze JAD people, výběr tanečníků do českých i mezinárodních projektů Yemiho AD a tanečníků pro spolupráci s hvězdami jako jsou Kanye West nebo Ben Cristovao. JAD People je talentová agentura, která sdružuje neobyčejné osobnosti, které vynikají talentem v oboru tanec, akrobacie, divadlo nebo sport.

 

Vystoupí zde také mažoretky. Mažoretky jsou dnes zcela plnohodnotným odvětvím sportu. Základní definice by mohla znít: Tanečnice, jejichž choreografie je založená především na barvité práci s náčiním baton (hůlkou). Lidé si je však stále spojují pouze s dechovou hudbou, barevnými uniformami a strohým pochodováním. Mažoretkový sport však prošel velkou změnou. Kostýmy jsou čím dál spořejší a efektnější, dechovou hudbu nahradila hudba moderní a s hůlkou jdou udělat neuvěřitelné věci. Např: točení, házení, přehazování a další.

 

Z tanců uvidíte například street dance, zumbu, disco dance, capoieru, rock n roll nebo africké tance. Seznámíte se také s baletem, scénickým tancem, standartním tancem , modernou a jazzem nebo latinskoamerickými tanci. V rámci DLE flash mob si budete moci vyzkoušet jednotlivé taneční techniky a styly také Vy – návštěvníci.

 

Více informací najdete na: http://www.dancelifeexpo.cz/

Autor: 
redakce
Aktuálně
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Komentáře