Reklama
reklama

Brněnské silnice jsou pod sněhem. Silničáři radí velmi opatrnou jízdu

Příval sněhu zasypal brněnské ulice hned v pondělí po ránu a sněžení pokračovalo přes celý den. Autobusy a trolejbusy městské hromadné dopravy dostávaly až dvacetiminutové zpozdění, na mnoha místech se auta dostávala do smyku a došlo k drobným nehodám.

Podle Leoše Chasáka ze Správy a údržby silnic vyjelo na brněnské silnice 21 posypových aut, které jsou s ohledem na množství spadaného sněhu posilovány ještě o traktory s radlicemi, které zabezpečují především rozšiřování vícepruhých komunikací. Silničáři už stpotřebovali 500 tun posypových materiálů.

 

Silnice jsou i tak pokryté rozbředlým sněhem a všem řidičům doporučují dopravní experti zvýšenou pozornost při řízení. "S ohledem na předpověď meteorologů bude mít sněžení dlouhodobější trvání, proto nelze počítat s výrazným zlepšením stavu komunikací, tedy doporučujeme omezit jízdy na co nejmenší míru," dodal Chasák.

 

  

 

Přímo v centru města v ulici Dornych v obci Brno blokovala jízdní pruh tramvají nehoda autobusu linky 49 a auta. "Autobus odbočující vlevo najel do auta, které před ním v křižovatce zastavilo. Rychle jsme ale vše vyřešili," doplnila k nehodě mluvčí Dopravního podniku Linda Škrancová.

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře