Reklama
reklama

Brněnské podzemí ukazuje lidem expert na život pod povrchem Aleš Svoboda

Část tajemství, které ukrývá brněnské podzemí, přiblíží Brňanům cyklus deseti přednášek o světě pod Brnem. Už čtvrtá z nich, zaměřená na Kapucínské náměstí a Petrov, začíná dnes o půl páté odpoledne. Přednášky vede znalec brněnského podzemí Aleš Svoboda.

Při běžných prohlídkách se podle něj lidé dozvědí jen zlomek o tom, co brněnské podzemí ukrývá. Na deseti přednáškách se zájemci sejdou v Mincmistrovském sklepě pod Dominikánským náměstím. „Lidem promítnu záběry, ke kterým by se jinak nedostali,“ uvedl Svoboda.

 

Každá přednáška trvá hodinu a půl, vstup je zdarma. „Pro prostory Mincmistrovského sklepa jsme se rozhodli nejen pro jeho praktičnost. Akci chceme využít i k jeho propagaci. Mnoho lidí ho totiž příliš nezná," vysvětlil Svoboda.

 

Sklep si zájemci po přednášce prohlédnou s průvodcem za padesát korun.

 

Pokud bude o přednášky takový zájem, že se lidé do sálu o kapacitě sto čtyřiceti míst nevejdou, chce je Turistické informační centrum zopakovat na podzim.

 

Seznam přednášek: 4. února Kapucínské náměstí a Petrov, 11. února Moravské náměstí a Běhounská ulice, 18. února Pekařská ulice, 25. února Špilberk, 4. března Česká a Solniční ulice, 11. března Orlí ulice a Minoritský klášter, 18. března Náměstí Svobody a Římské náměstí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře