Reklama
reklama

Brněnské podzemí ukazuje lidem expert na život pod povrchem Aleš Svoboda

Část tajemství, které ukrývá brněnské podzemí, přiblíží Brňanům cyklus deseti přednášek o světě pod Brnem. Už čtvrtá z nich, zaměřená na Kapucínské náměstí a Petrov, začíná dnes o půl páté odpoledne. Přednášky vede znalec brněnského podzemí Aleš Svoboda.

Při běžných prohlídkách se podle něj lidé dozvědí jen zlomek o tom, co brněnské podzemí ukrývá. Na deseti přednáškách se zájemci sejdou v Mincmistrovském sklepě pod Dominikánským náměstím. „Lidem promítnu záběry, ke kterým by se jinak nedostali,“ uvedl Svoboda.

 

Každá přednáška trvá hodinu a půl, vstup je zdarma. „Pro prostory Mincmistrovského sklepa jsme se rozhodli nejen pro jeho praktičnost. Akci chceme využít i k jeho propagaci. Mnoho lidí ho totiž příliš nezná," vysvětlil Svoboda.

 

Sklep si zájemci po přednášce prohlédnou s průvodcem za padesát korun.

 

Pokud bude o přednášky takový zájem, že se lidé do sálu o kapacitě sto čtyřiceti míst nevejdou, chce je Turistické informační centrum zopakovat na podzim.

 

Seznam přednášek: 4. února Kapucínské náměstí a Petrov, 11. února Moravské náměstí a Běhounská ulice, 18. února Pekařská ulice, 25. února Špilberk, 4. března Česká a Solniční ulice, 11. března Orlí ulice a Minoritský klášter, 18. března Náměstí Svobody a Římské náměstí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Každý si představuje ideální víkend jinak. Ten před Velikonocemi, tedy 24. a 25. března, si zájemci mohou zajít do infocentra jaderné elektrárny Dukovany, které si pro návštěvníky připravilo...
20.03.2018 - 14:00
Komentáře