Reklama
reklama

Brněnská tramvaj vypráví příběhy handicapovaných dětí

Až do konce roku bude po Brně jezdit tramvaj polepená zvenku i zevnitř fotografiemi dětí z charitativního kalendáře Životem bez limitu. Kalendář chce zbořit mýty o handicapovaných dětech. Při jeho focení si děti prožily situace, kdy se jejich nesplnitelné sny staly skutečností a tyto chvíle jsou pro ně nezapomenutelným zážitkem.

Rytíř, hokejista, letec, baletka - tak jsou na fotografiích zachyceny děti, které se do těchto vysněných rolí nikdy v budoucnu nedostanou. Znemožní jim to jejich nemoc, postižení. Nápad postavit tyto děti do úplně jiného světla dostali lidé z občanského sdružení Nová rodina. „Cílem bylo vytvořit obrázky, ze kterých bude zřejmé, že hendikep není důvod k bariérám. Od narození nemají na růžích ustláno, některé děti si zkusily a zkouší víc, než dospělí za svůj život. Kalendář je důkazem toho, že všechny děti jsou opravdu krásné, že mají ve společnosti své místo, jsou důležití a mají nám co nabídnout,“ vysvětlila předsedkyně sdružení Markéta Langerová.

 

Jako rytíř, který bojuje se svojí nemocí svalovou dystrofií, je na boku tramvaje vyfocen sedmiletý Radim Singer. „Radim nám tak říká, že pro něho život stojí za to, aby bojoval. Před očima mi umírá a ví, že já nejsem silná a silná nebudu. Ale on ojuje, on je ten silný rytíř,|“ popisuje fotografii svého syna Jana Parmová. Focení si prý ona i Radim užili a už se těší k moři. Díky penězům, které sdružení získá prodejem kalendáře, totiž pojedou děti s rodiči i asistenty na dovolenou. „Moře všem dětem se svalovými a spastickými problémy moc pomáhá,“ vysvětluje Parmová.

 

Do kokpitu akrobatického letadla posadila svého šestiletého syna Robina Miloslava Goldschmidová. Její syn se narodil ve 29 týdnu těhotenství a vážil jen kilo a půl. Chytrý a zvídavý chlapec má postižení obou nohou. „Vzhledem k tomu, že asi nikdy nebude dělat to, co vidíte na fotografiích, je to pro něj obrovská zkušenost. Ale třeba za deset patnáct let budeme překvapeni, jestli se něco z přání těchto dětí vyplní. Teď jsme jim dali naději a podporu a ukázali, co mohou dělat,“ myslí si maminka.

 

Šestiletý Robin si zahrál na pilota letadla.

 

Kalendáře je možno zakoupit na stránkách www.zivotembezlimitu.cz. Za výtěžek z prodeje kalendářů pojede devět rodin s handicapovanými dětmi na týdenní rehabilitačně ozdravný pobyt.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře