Reklama
reklama

Brněnská tramvaj vypráví příběhy handicapovaných dětí

Až do konce roku bude po Brně jezdit tramvaj polepená zvenku i zevnitř fotografiemi dětí z charitativního kalendáře Životem bez limitu. Kalendář chce zbořit mýty o handicapovaných dětech. Při jeho focení si děti prožily situace, kdy se jejich nesplnitelné sny staly skutečností a tyto chvíle jsou pro ně nezapomenutelným zážitkem.

Rytíř, hokejista, letec, baletka - tak jsou na fotografiích zachyceny děti, které se do těchto vysněných rolí nikdy v budoucnu nedostanou. Znemožní jim to jejich nemoc, postižení. Nápad postavit tyto děti do úplně jiného světla dostali lidé z občanského sdružení Nová rodina. „Cílem bylo vytvořit obrázky, ze kterých bude zřejmé, že hendikep není důvod k bariérám. Od narození nemají na růžích ustláno, některé děti si zkusily a zkouší víc, než dospělí za svůj život. Kalendář je důkazem toho, že všechny děti jsou opravdu krásné, že mají ve společnosti své místo, jsou důležití a mají nám co nabídnout,“ vysvětlila předsedkyně sdružení Markéta Langerová.

 

Jako rytíř, který bojuje se svojí nemocí svalovou dystrofií, je na boku tramvaje vyfocen sedmiletý Radim Singer. „Radim nám tak říká, že pro něho život stojí za to, aby bojoval. Před očima mi umírá a ví, že já nejsem silná a silná nebudu. Ale on ojuje, on je ten silný rytíř,|“ popisuje fotografii svého syna Jana Parmová. Focení si prý ona i Radim užili a už se těší k moři. Díky penězům, které sdružení získá prodejem kalendáře, totiž pojedou děti s rodiči i asistenty na dovolenou. „Moře všem dětem se svalovými a spastickými problémy moc pomáhá,“ vysvětluje Parmová.

 

Do kokpitu akrobatického letadla posadila svého šestiletého syna Robina Miloslava Goldschmidová. Její syn se narodil ve 29 týdnu těhotenství a vážil jen kilo a půl. Chytrý a zvídavý chlapec má postižení obou nohou. „Vzhledem k tomu, že asi nikdy nebude dělat to, co vidíte na fotografiích, je to pro něj obrovská zkušenost. Ale třeba za deset patnáct let budeme překvapeni, jestli se něco z přání těchto dětí vyplní. Teď jsme jim dali naději a podporu a ukázali, co mohou dělat,“ myslí si maminka.

 

Šestiletý Robin si zahrál na pilota letadla.

 

Kalendáře je možno zakoupit na stránkách www.zivotembezlimitu.cz. Za výtěžek z prodeje kalendářů pojede devět rodin s handicapovanými dětmi na týdenní rehabilitačně ozdravný pobyt.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře