Reklama
reklama

Brněnská muzejní noc bude letos návštěvníky stát dvacet korun

Dvacetikorunové vstupné je novinkou letošního ročníku brněnské muzejní noci. Akce bývala ve svých počátcích bezplatná. Loni se symbolické vstupné vybíralo v některých muzeích, letos už se rozšířilo na celý program. Důvodem jsou podle organizátorů vzrůstající náklady na organizaci muzejní noci. 

"Lidé zaplatí v první instituci, kterou navštíví. Dostanou identifikační náramek. Vstupy do ostatních budov už mají zdarma," uvedla hlavní organizátorka Kateřina Tlachová z Moravské galerie. Děti do 130 centimetrů výšky platit nemusí.

Muzejní noc se uskuteční v sobotu 18. května již poosmé. Kromě šestnácti pořádajících muzeí a galerií se jako host připojila Filharmonie Brno a na poslední chvíli také Wannieck Gallery, která začátkem května obnovila plný provoz. Při muzejní noci zůstanou výstavní síně otevřené od 18 hodin do půlnoci.

Muzeum města Brna připravilo na Špilberku šermířská, divadelní a taneční vystoupení se středověkou tematikou. Technické muzeum oživí postavy v dobových kostýmech a uniformách. "Pokusíme se zmírnit fronty před muzeem tím, že zrušíme turnikety u vstupu," uvedla Veronika Glettová z muzea.

Brněnská muzejní noc je oblíbenou akcí. Nočním Brnem proudí davy lidí, kteří si chtěli vychutnat atmosféru této jedinečné akce, ale také využívají možnosti absolvovat komentované prohlídky, vyslechnout koncerty, tvořit v dílnách nebo nahlédnout do jindy nepřístupných míst a mnoho dalšího, co všem Brněnská muzejní noc tradičně nabízí. K muzeím jezdí posilové spoje. K Technickému muzeu jezdí historické autobusy – jindy exponáty muzea. Dále jezdí autobusy k Památníku Mohyla míru, ke klášteru do Rajhradu, ke hradu Špilberk a do okolních muzeí v Brně. Doprava na všech posilových spojích je zdarma.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Komentáře