Reklama
reklama

Brněnská medvíďata vyhrála soutěž o nej mládě v České republice

Lední medvíďata obsadila první místo v soutěži Baby ZOOm o Nej mládě v České republice, kterou již potřetí vyhlašuje Unie českých a slovenských zoologických zahrad. Zásluhou fanoušků na Facebooku získali Nanuk a Kometa 2112 hlasů a největším soupeřem jim bylo mládě nosorožce dvourohého ze Zoo Dvůr Králové. Hlasování skončilo včera o půlnoci.

První kolo hlasování probíhalo v jednotlivých zoologických zahradách. V  Brně mohli návštěvníci hlasovat přímo v areálu zoo již na Velikonoční pondělí a od 12. do 19. dubna i na facebookové stránce Zoo Brno. Vybíralo se mezi mláďaty ledních medvědů, malým takinem indickým a ovcí hřivnatou. Do finále postoupila lední medvíďata a hlasování na stránkách Baby ZOOm probíhalo od 29. dubna do 8. května.

 

Slavnostní vyhlášení NEJ mláděte proběhne na akci Bílý slon 2013, která hodnotí významné počiny a události v životě našich zoologických zahrad. Letos se do soutěže přihlásilo dvanáct zoologických zahrad a brněnská zoo soutěžila podruhé.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře