Reklama
reklama

Brněnská divadla špatně rozdělovala čestné vstupenky. Musí vrátit peníze

Brněnská divadla, která fungují jako městské příspěvkové organizace, musí radnici vrátit peníze za nesprávně udělené čestné vstupenky. Město vydalo nařízení, podle kterého mohou divadla vstupenky udělovat, a nyní zjistilo, že některá z nich si je vyložilo chybně. Divadla požádala o prominutí, brněnští radní to ale zamítli.

"Divadla mají povinnost řídit se metodickým pokynem, jak mají nakládat s čestnými vstupenkami. Ten metodický pokyn nebyl jednoznačně vykládán a při kontrole byla nalezena určitá pochybení," uvedl náměstek primátora Oliver Pospíšil. Podle něj mají jednotlivá divadla vracet různé částky. "Týká se to všech divadel zřizovaných Brnem a částky jsou v intervalu od stokorun až po více než sto tisíc korun," dodal Pospíšil.

Jednu z nejvyšších částek bude zřejmě platit Městské divadlo Brno, které by mělo do městské kasy vrátit 190 tisíc korun. Národní divadlo Brno naopak vydalo jen šest čestných vstupenek proti městským pravidlům a vrátí zhruba sedm set korun.  

Nový princip rozdělování čestných vstupenek v Brně platí od konce roku 2011. Podle něj platí vybraní hosté, například novináři nebo odborná veřejnost, za vstup 100 korun. Zdarma má na představení nárok primátor, jeho náměstci a tajemník magistrátu, prezident republiky, členové vlády nebo například předseda Ústavního soudu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře