Reklama
reklama

Brnem v sobotu projdou lidé s lampiony i krajní pravice

Připomenout události v Brně z podzimu roku 1939 plánují členové Nadačního fondu studentů Filozofické fakulty Masarykovy univerzity. Pokusí se o to lampionovým průvodem, který v sobotu v 18 hodin vyjde od kostela svatého Tomáše na Moravském náměstí. Skončí u Kaunicových kolejích. Studenti chtějí ukázat, že si váží toho, že žijí v demokratické  zemi.Po průvodu následovat i modlitba v kostele svatého Augustina.

O hodinu dřív ale na krátkou trasu Brnem vyrazí jiná skupina lidí. Vyjde od obelisku v Denisových sadech. „Budou to účastníci čtvrtého ročníku akce pro malé i velké Lampioňák na radnici,“ uvedl mluvčí radnice Brno-střed Roman Burián. Před růvodem si každý může od 15.30 hodin vyrobit svůj lampion přímo na radnici v Dominikánské ulici.

 

V sobotu se sejdou i příznivci Dělnické mládeže a Dělnické strany sociální spravedlnosti. Ve 14 hodin před budovou Nejvyššího správního soudu na Moravském náměstí chce asi 250 lidí  u příležitosti Dne boje za svobodu a demokracii demonstrovat proti současné vládě. Tam promluví řečníci v čele s Tomášem Vandasem a předsedou Dělnické mládeže Erikem Lamprechtem. Následně vyjde průvod přes Rašínovu, náměstí Svobody a Masarykovu na Nové sady, kde akci zakončí další série projevů.

 

Na průběh odpolední demonstrace budou dohlížet policisté

Autor: 
redakce
Aktuálně
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Komentáře