Reklama
reklama

Brnem v sobotu projdou lidé s lampiony i krajní pravice

Připomenout události v Brně z podzimu roku 1939 plánují členové Nadačního fondu studentů Filozofické fakulty Masarykovy univerzity. Pokusí se o to lampionovým průvodem, který v sobotu v 18 hodin vyjde od kostela svatého Tomáše na Moravském náměstí. Skončí u Kaunicových kolejích. Studenti chtějí ukázat, že si váží toho, že žijí v demokratické  zemi.Po průvodu následovat i modlitba v kostele svatého Augustina.

O hodinu dřív ale na krátkou trasu Brnem vyrazí jiná skupina lidí. Vyjde od obelisku v Denisových sadech. „Budou to účastníci čtvrtého ročníku akce pro malé i velké Lampioňák na radnici,“ uvedl mluvčí radnice Brno-střed Roman Burián. Před růvodem si každý může od 15.30 hodin vyrobit svůj lampion přímo na radnici v Dominikánské ulici.

 

V sobotu se sejdou i příznivci Dělnické mládeže a Dělnické strany sociální spravedlnosti. Ve 14 hodin před budovou Nejvyššího správního soudu na Moravském náměstí chce asi 250 lidí  u příležitosti Dne boje za svobodu a demokracii demonstrovat proti současné vládě. Tam promluví řečníci v čele s Tomášem Vandasem a předsedou Dělnické mládeže Erikem Lamprechtem. Následně vyjde průvod přes Rašínovu, náměstí Svobody a Masarykovu na Nové sady, kde akci zakončí další série projevů.

 

Na průběh odpolední demonstrace budou dohlížet policisté

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře