Reklama
reklama

Brňany čeká týden Svatomartinského vína a dobrého jídla

Týden dobrého vína, husích specialit a zábavy čeká Brno od 11. do 17. listopadu. Centrem gurmánské přehlídky a bohaté zábavy se stane náměstí Svobody, brněnská divadla a vybrané brněnské restaurace. Svatomartinské hody začínají v neděli souběžně s otevřením Svatomartinského vína.

Program hodů zahájí průvod svatého Martina, který společně se svojí družinou přiveze z Petrova na náměstí Svobody první láhev Svatomartinského vína. Role Martina na bílém koni se zhostí herec  Martin Trnavský.  „Na hlavním brněnském náměstí  se budou od pondělka do čtvrtka představovat jednotlivé vinařské podoblasti se svými víny a krajovými specialitami. Vyhlásili jsme i soutěž o nejlepší masku, přitom všechny masky budou odměněny lahví Svatomartinského vína,“ přiblížil program hodů organizátor Tomáš Vican. Organizátoři se spojili i s městskými divadly, všechna představení v Brně budou „svatomartinská“ a návštěvníci budou vítání Svatomartinským vínem.

 

Své umění předvedou také mistři kuchaři, kteří budou připravovat speciální degustační menu. Lidé budou moci ochutnávat jídla ve vybraných jedenadvaceti restauracích v Brně. Kromě toho budou moci návštěvníci hlasovat ve všech restauracích o nejlepším menu. Místa v restauracích je možné zarezervovat si prostřednictvím systému na internetových stránkách Svatomartinských hodů.

 

Na nedělní otevření svatomartinských vín je již vše připravené i u vinařů. Ti na náměstí Svobody přivezou nejméně deset tisíc lahví mladého vína. „Ochutnávat mohou lidé sto vzorků přímo na náměstí. Za 150 korun dostanou skleničku s logem Svatomartinského vína a deset tolarů, které mohou proměnit v deset ochutnávek,“ popsal systém ředitel Vinařského fondu Jaroslav Machovec s tím, že letos získalo označení Svatomartinské víno 380 vzorků od 122 vinařských společností.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Komentáře