Reklama
reklama

Brňany čeká týden Svatomartinského vína a dobrého jídla

Týden dobrého vína, husích specialit a zábavy čeká Brno od 11. do 17. listopadu. Centrem gurmánské přehlídky a bohaté zábavy se stane náměstí Svobody, brněnská divadla a vybrané brněnské restaurace. Svatomartinské hody začínají v neděli souběžně s otevřením Svatomartinského vína.

Program hodů zahájí průvod svatého Martina, který společně se svojí družinou přiveze z Petrova na náměstí Svobody první láhev Svatomartinského vína. Role Martina na bílém koni se zhostí herec  Martin Trnavský.  „Na hlavním brněnském náměstí  se budou od pondělka do čtvrtka představovat jednotlivé vinařské podoblasti se svými víny a krajovými specialitami. Vyhlásili jsme i soutěž o nejlepší masku, přitom všechny masky budou odměněny lahví Svatomartinského vína,“ přiblížil program hodů organizátor Tomáš Vican. Organizátoři se spojili i s městskými divadly, všechna představení v Brně budou „svatomartinská“ a návštěvníci budou vítání Svatomartinským vínem.

 

Své umění předvedou také mistři kuchaři, kteří budou připravovat speciální degustační menu. Lidé budou moci ochutnávat jídla ve vybraných jedenadvaceti restauracích v Brně. Kromě toho budou moci návštěvníci hlasovat ve všech restauracích o nejlepším menu. Místa v restauracích je možné zarezervovat si prostřednictvím systému na internetových stránkách Svatomartinských hodů.

 

Na nedělní otevření svatomartinských vín je již vše připravené i u vinařů. Ti na náměstí Svobody přivezou nejméně deset tisíc lahví mladého vína. „Ochutnávat mohou lidé sto vzorků přímo na náměstí. Za 150 korun dostanou skleničku s logem Svatomartinského vína a deset tolarů, které mohou proměnit v deset ochutnávek,“ popsal systém ředitel Vinařského fondu Jaroslav Machovec s tím, že letos získalo označení Svatomartinské víno 380 vzorků od 122 vinařských společností.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře