Reklama
reklama

Brňanům se otevřely Královopolské tunely

Stovky Brňanů si nenechaly ujít Den otevřených dveří v tunelech Dobrovského, který se konal v sobotu 2. června.  Návštěvníci mohli nahlédnout do technických prostor tunelů, projít si oba tubusy s ukázkou jednotlivých technických prvků nebo si prohlédnout stavební techniku, která byla při této stavbě použita.

Královopolské tunely jsou dlouhé téměř 2, 5 kilometru a spojují městské části Žabovřesky a Královo Pole. Tunely jsou z 80 procent ražené. Stavba je součástí Velkého městského okruhu a kromě samotných tunelů zde v průběhu více jak pěti let vzniklo dalších 450 stavebních objektů – například mimoúrovňové křižovatky, lávky pro pěší, kruhové objezdy, rampy navazující na okolní ulice a jiné. Na celé stavbě bylo vytěženo přes 800 tisíc metrů krychlových zeminy.

 

Návštěvníci Dne otevřených dveří se v sobotu v tunelech přesvědčili, že bezpečnostní vybavení tunelů je řešeno na špičkové evropské úrovni. Tunely jsou vybaveny vysoce nadstandardním automaticky řízeným systémem odvětrávání a odsávání, proudové ventilátory regulují rychlost proudění vzduchu v tunelech. Oba tubusy jsou také vybaveny plně automatickým osvětlením včetně nouzových režimů, zařízením na měření rychlosti a počtu vozidel v tunelu nebo například elektronickou požární signalizací.

 

Kromě samotné techniky čekalo na návštěvníky také občerstvení s venkovním posezením, hostesky zase rozdávaly upomínkové předměty nebo nafukovací balónky. Na fotografiích mohli všichni vidět jak stavba probíhala, technické plány představily samotnou ražbu tunelů a jejich pozici na mapě. Návštěvů tunelů si nenechali ujít například ani cyklisté nebo maminky s kočárky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře