Reklama
reklama

Brňanům otevřou své brány desítky kostelů

Kostel svatého Jakuba a Tomáše, Katedrála svatého Petra a Pavla nebo kostel svatého Jana Nepomuckého. Nejen tyto památky se v pátek 1. června od 18 hodin otevřou veřejnosti. Připraven bude také bohatý doprovodný program, návštěvníci nahlédnou do prostor jinak uzavřených.  

"Chrámy a modlitebny v celé České republice se v rámci Noci kostelů otevřou v pátek 1. června. Bude možné obdivovat krásu chrámových prostor, ale současně se také zúčastnit programu, který pro návštěvníky připravují jednotlivé farnosti. Nápad pozvat v nezvyklou hodinu do kostela úplně každého se zrodil v roce 2005 v Rakousku. Od té doby se tato idea nenásilně představit duchovní bohatství kostelů i těm, kdo do nich běžně nechodí, šíří po Evropě" uvedla mluvčí brněnského Turistického centra Helena Huláková.

Brňanům se otevře celkem 35 kostelů a chrámů. Celá noc začíná v 18.00 hodin vyzváněním zvonů. Poté následuje nepřeberné množství těch nerozličnějších událostí, které si lze v kostele představit. Návštěvníci se mohou těšit na varhanní koncerty, vernisáže, prohlídky prostor veřejnosti jinak uzavřených, vystoupení flétnových sborů, bohoslužby nebo například pěvecká vystoupení. Vše je zdarma a v ekumenickém duchu.

 

I v letošním roce tvoří poutnický pas a brožura s programem Noci kostelů v Brně jeden celek. Každý kostel má tedy v brožuře, kromě programu a kontaktních informací, vyhrazen také prostor pro otisk pamětního razítka. Návštěvníci, kterým se podaří nasbírat alespoň 20 razítek, získají v katedrále sv. Petra a Pavla certifikát poutníka. Pro razítka si mohou návštěvníci přijít i během roku, a to vždy po nedělních bohoslužbách, jejichž čas je v brožuře vyznačen mezi informacemi o jednotlivých kostelech.

 

Více informací najdete na stránkách http://www.nockostelu.cz/ 
 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Komentáře