Reklama
reklama

Brňané si zabruslí v centru města. Na Kolišti otevřou kluziště

Sedět v teple restaurace a z oken se dívat na bruslící dvojice nebo rodiny s dětmi. Takové záběry známe z hollywoodských filmů z kluziště u Rockefellerova centra v New Yorku. Kluziště s romantickou atmosférou, které má podobné ambice, jako to na Manhattanu, se otevře v sobotu i v centru Brna. Přímo u Restaurantu Pavillon, bývalé Zemanově kavárně, v parku Koliště.

U kluziště s rozměry dvacet krát osm metrů, které stojí na místě letní zahrádky, vyroste také stánek s občerstvením z kuchyně šéfkuchaře Michala Götha. V plánu je například podávat zvěřinové klobásky, nebude chybět ani něco na zub pro malé bruslaře.

 

„Občerstvení ale bude v provozu až od příštího týdne. Rádi bychom také ještě před Vánoci rozběhli školu bruslení, kterou by u nás vyučovaly krasobruslařky. Rodiče by si tak třeba v klidu mohli dát v restauraci jídlo, zatímco o jejich malé bruslaře by bylo profesionálně postaráno,“ říká šéfkuchař Michal Göth.

 

Součástí Kluziště Pavillon bude i půjčovna bruslí a bruslit se tady bude denně od 10 do 21 hodin. Provozovatelé kluziště mají v plánu také nabídnout bruslení zdarma pro školy a děti z dětských domovů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře