Reklama
reklama

Brigád bude letos více. Vyplatí se být ve střehu

Zapnout počítač a místo připojení na Facebook ze všeho nejdříve zkontrolovat stránky agentur nebo firem nabízejících místa pro brigádníky. Tak by měli teď začínat svůj den studenti, kteří si chtějí v létě přivydělat. Očekává se totiž mírné oživení jak ve výrobě, tak i zemědělství.

„Samozřejmě v případě, že to za nás opět nerozhodne příroda,“ říká s nadsázkou soukromý zemědělec z Hodonínska Martin Zedník. Po loňské horší sezóně by měla být zvýšená poptávka po úrodě určené k dalšímu zpracovávání.

 

Například na brigádu do sadů jezdí i studenti z Brna, zatímco místní mladí lidé, včetně potomků zaměstnanců, míří do zahraničí. „Nechtějí tvrdnout doma, když mají v létě možnost vypadnout, zatímco Brňáci jsou rádi na vzduchu, než aby seděli na pokladně v supermarketu,“ myslí si Zedník.

 

Očekávané oživení potvrzuje i personalistka brněnské agentury. „Myslím si ale, že by zájemci měli situaci sledovat spíš u firem, protože něco jiného je nárůst poptávky po brigádnících a něco jiného zase nabídka z naší strany,“ varuje. Větší společnost v průmyslových zónách tak budou i nadále nabízet většinu volných míst rodinným příslušníkům zaměstnanců. Existují i případy, kdy firmy garantují těmto brigádníkům o něco výhodnější hodinovou mzdu, jako odměnu za dobré pracovní výkony jejich rodičů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vítězný návrh Foto: KAM
Zklidnění dopravy, více zeleně, míst pro odpočinek a volný čas. I taková by mohlo v budoucnu vypadat historické Staré Brno. Porota ocenila nejlepší návrhy v ideové soutěži na proměnu Mendlova náměstí...
26.09.2018 - 05:00
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
Komentáře