Reklama
reklama

Brigád bude letos více. Vyplatí se být ve střehu

Zapnout počítač a místo připojení na Facebook ze všeho nejdříve zkontrolovat stránky agentur nebo firem nabízejících místa pro brigádníky. Tak by měli teď začínat svůj den studenti, kteří si chtějí v létě přivydělat. Očekává se totiž mírné oživení jak ve výrobě, tak i zemědělství.

„Samozřejmě v případě, že to za nás opět nerozhodne příroda,“ říká s nadsázkou soukromý zemědělec z Hodonínska Martin Zedník. Po loňské horší sezóně by měla být zvýšená poptávka po úrodě určené k dalšímu zpracovávání.

 

Například na brigádu do sadů jezdí i studenti z Brna, zatímco místní mladí lidé, včetně potomků zaměstnanců, míří do zahraničí. „Nechtějí tvrdnout doma, když mají v létě možnost vypadnout, zatímco Brňáci jsou rádi na vzduchu, než aby seděli na pokladně v supermarketu,“ myslí si Zedník.

 

Očekávané oživení potvrzuje i personalistka brněnské agentury. „Myslím si ale, že by zájemci měli situaci sledovat spíš u firem, protože něco jiného je nárůst poptávky po brigádnících a něco jiného zase nabídka z naší strany,“ varuje. Větší společnost v průmyslových zónách tak budou i nadále nabízet většinu volných míst rodinným příslušníkům zaměstnanců. Existují i případy, kdy firmy garantují těmto brigádníkům o něco výhodnější hodinovou mzdu, jako odměnu za dobré pracovní výkony jejich rodičů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře