Reklama
reklama

Brány věznic opustili desítky lidí. Zamířili do restaurací a barů

První vlnu propouštění už zvládla věznice v Brně - Bohunicích. První z amnestovaných opustili její brány ve středu o půl šesté večer, poslední ze 124 propuštěných ve čtvrtek před čtvrtou hodinou ráno. Většina z nich zamířila zapít svobodu do restaurací a barů.

Ve věznici v Brně zasedalo nepřetržitě 12 soudců Městského soudu Brno a pět zapisovatelek. Propouštění tam ještě neskončilo. V první vlně získali svobodu lidé, kteří už ve věznici byli. Dále budou propouštěni lidé, kteří teprve nastoupí k výkonu trestu.

 

V okolí věznic dohlíží na pořádek policisté. Zatímco v Brně se propuštění lidé rozcházeli bez větších problémů, například v Kuřimi na Brněnsku se někteří odsouzení dostali na svobodu pár hodin po půlnoci a do čtvrtečních ranních hodin čekali na dopravní spojení ve městě. „Policisté dbali na to, aby nedocházelo k výtržnostem nebo narušení veřejného pořádku. Plno hlásily zejména restaurační zařízení poblíž vlakových a autobusových nádraží. Naštěstí žádnou vyhrocenou situaci řešit nemuseli,“ uvedla mluvčí policie Petra Vedrová.

 

Na nápor propuštěných se už chystají úřady práce. Většina z nich měla už včera mimořádnou poradu, první klienty totiž očekávají právě dnes. Podobně jsou na tom i azylová zařízení. Ta jsou připravena přijmout ty, kteří se nemají kam vrátit domů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře