Reklama
reklama

Brány věznic opustili desítky lidí. Zamířili do restaurací a barů

První vlnu propouštění už zvládla věznice v Brně - Bohunicích. První z amnestovaných opustili její brány ve středu o půl šesté večer, poslední ze 124 propuštěných ve čtvrtek před čtvrtou hodinou ráno. Většina z nich zamířila zapít svobodu do restaurací a barů.

Ve věznici v Brně zasedalo nepřetržitě 12 soudců Městského soudu Brno a pět zapisovatelek. Propouštění tam ještě neskončilo. V první vlně získali svobodu lidé, kteří už ve věznici byli. Dále budou propouštěni lidé, kteří teprve nastoupí k výkonu trestu.

 

V okolí věznic dohlíží na pořádek policisté. Zatímco v Brně se propuštění lidé rozcházeli bez větších problémů, například v Kuřimi na Brněnsku se někteří odsouzení dostali na svobodu pár hodin po půlnoci a do čtvrtečních ranních hodin čekali na dopravní spojení ve městě. „Policisté dbali na to, aby nedocházelo k výtržnostem nebo narušení veřejného pořádku. Plno hlásily zejména restaurační zařízení poblíž vlakových a autobusových nádraží. Naštěstí žádnou vyhrocenou situaci řešit nemuseli,“ uvedla mluvčí policie Petra Vedrová.

 

Na nápor propuštěných se už chystají úřady práce. Většina z nich měla už včera mimořádnou poradu, první klienty totiž očekávají právě dnes. Podobně jsou na tom i azylová zařízení. Ta jsou připravena přijmout ty, kteří se nemají kam vrátit domů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Komentáře