Reklama
reklama

Brány věznic opustili desítky lidí. Zamířili do restaurací a barů

První vlnu propouštění už zvládla věznice v Brně - Bohunicích. První z amnestovaných opustili její brány ve středu o půl šesté večer, poslední ze 124 propuštěných ve čtvrtek před čtvrtou hodinou ráno. Většina z nich zamířila zapít svobodu do restaurací a barů.

Ve věznici v Brně zasedalo nepřetržitě 12 soudců Městského soudu Brno a pět zapisovatelek. Propouštění tam ještě neskončilo. V první vlně získali svobodu lidé, kteří už ve věznici byli. Dále budou propouštěni lidé, kteří teprve nastoupí k výkonu trestu.

 

V okolí věznic dohlíží na pořádek policisté. Zatímco v Brně se propuštění lidé rozcházeli bez větších problémů, například v Kuřimi na Brněnsku se někteří odsouzení dostali na svobodu pár hodin po půlnoci a do čtvrtečních ranních hodin čekali na dopravní spojení ve městě. „Policisté dbali na to, aby nedocházelo k výtržnostem nebo narušení veřejného pořádku. Plno hlásily zejména restaurační zařízení poblíž vlakových a autobusových nádraží. Naštěstí žádnou vyhrocenou situaci řešit nemuseli,“ uvedla mluvčí policie Petra Vedrová.

 

Na nápor propuštěných se už chystají úřady práce. Většina z nich měla už včera mimořádnou poradu, první klienty totiž očekávají právě dnes. Podobně jsou na tom i azylová zařízení. Ta jsou připravena přijmout ty, kteří se nemají kam vrátit domů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře