Reklama
reklama

Boj rodičů za základní uměleckou školu v Komíně: zatím podepisují petici

Stěhování z brněnské části Komín do středu města hrozí Základní umělecké škole, která sídlí v historické budově soukromého gymnázia v ulici Kristenova. Budova školy je totiž v havarijním stavu a současný nájemce – Gymnázium P. Křížkovského – na koupi budovy od města a rekonstrukci nemá peníze. Na stěhování ale doplatí děti z Jundrova, Bystrce, Rozdrojovic, Kníniček, Jinačovic a Žabovřesk, které místní „Zušku“ navštěvují.

„Přesunem do centra města se škola stane pro mnohé děti a jejich rodiče mnohem hůře dostupnou, až nepřístupnou. Její přesun by také byl citelnou ztrátou pro městskou část Brno-Komín, škola se prezentuje i jako úspěšný organizátor hudebních a divadelních představení a desítek kulturních akcí ročně nejen pro obyvatele Komína,“ uvádí v petici za zachování školy na původním místě, nebo alespoň v jiných prostorách v Komíně,
Marta Ráčková.

Peticí se proto rodiče obrátili na zastupitele městské části Brno-Komín i města Brna. Žádají o podporu pro udržení Základní umělecké školy. Není ale jisté, zda petice pomůže. „Město nabídlo provozovateli gymnázia prodej budovy, karta v jednání je nyní na straně současného nájemce. O petici zatím nic nevíme,“ uvedl k případu mluvčí magistrátu Pavel Žára.

Zřizovatel školy, podle informací novin CENTRUM news, se snaží získat strategického partnera, který by pomohl gymnázium i uměleckou školu na stávající adrese udržet. Získat peníze na koupi a opravu školní budovy však zkoušel i v loňském roce. Gymnázium začalo prodávat své vlastní dluhopisy a napodobilo tak státy nebo velké fi rmy. O koupi dluhopisů byl ale mezi rodiči žáků malý zájem.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře