Reklama
reklama

Bleskový vstup do zápasu na vítězství nestačil, Vídeň rozhodla v prodloužení

Orli vkročili do mezinárodního derby velmi aktivně, již ve čtvrté minutě otevřel gólový účet Ondřej Fiala. Vzápětí přidal trefu do černého i Jan Lattner. Po přestávce se obrázek hry změnil a Vídeň byla tím týmem, kdo dával góly. Postupně se propracovala do vedení, které na konci druhé dvacetiminutovky smazal Richard Jarůšek. O vítězi muselo rozhodnout prodloužení, jenž skončilo po první minutě trefou za Kacetlova záda.

 

Rozloučení s aktivní kariérou dlouholetého kapitána a opory Orlů Radka Hamana navodilo správnou atmosféru pro skvělý start domácího týmu. Orli vlétli na soupeře a už po necelých čtyřech minutách se radovali. Bryan Bickell našel skvělým pasem v mezikruží volného Ondřeje Fialu, jenž zamířil přesně a překonal brankáře Zabu. O dvě a půl minuty později bylo ještě veseleji, když Jarůškův důraz v brankovišti přetavil ve skrumáži před brankou v druhý gól Jan Lattner.

 

Capitals reagovali na mizerný začátek oddechovým časem. Trenér Samuelsson svůj tým postavil na nohy a více jak čtyři stovky fanoušků ve žlutočerném viděli postupné zmrtvýchvstání svých oblíbenců. Narůstající tlak v závěru první části ještě orlí obrana v čele s Ondřejem Kacetlem odvrátila, přesná rána Franocise Fortiera minutu po přestávce už ale slavila úspěch.

 

V polovině utkání šli navíc domácí do tří a dvojnásobnou výhodu zužitkoval přesnou ranou z vrcholu kruhu Corey Potter, posila Vídně z NHL. Orli se tlačili dopředu, ale nechávali v obraně velká okna pro smrtící brejky soupeře. Philipp Pinter se v jednom z nich dostal za záda znojemské defenzivy, přesným blafákem překonal Kacetla a otočil skóre utkání. Znojemský brankář poté vychytal v obrovských šancích Romana i Schiechla a držel naděje svého týmu. Když pak šest vteřin před koncem třetiny proměnil Richard Jarůšek samostatný únik přesnou střelou mezi betony brankáře, mohli být domácí s průběžným stavem spokojeni.

 

Třetí část přinesla nejvyrovnanější hokej. Každý z týmů hrál dvakrát přesilovku, Vídeň dokonce necelých pět minut před koncem, prosadit se ale nedokázala. O vítězi tak ve vynikající atmosféře muselo rozhodnout až prodloužení. V něm potvrdil své vysoké útočné kvality obránce Capitals Jamie Fraser, který švihem z kruhu nedal Kacetlovi šanci a vymetl pavučinky v horním rohu branky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Komentáře