Reklama
reklama

Bleskový vstup do zápasu na vítězství nestačil, Vídeň rozhodla v prodloužení

Orli vkročili do mezinárodního derby velmi aktivně, již ve čtvrté minutě otevřel gólový účet Ondřej Fiala. Vzápětí přidal trefu do černého i Jan Lattner. Po přestávce se obrázek hry změnil a Vídeň byla tím týmem, kdo dával góly. Postupně se propracovala do vedení, které na konci druhé dvacetiminutovky smazal Richard Jarůšek. O vítězi muselo rozhodnout prodloužení, jenž skončilo po první minutě trefou za Kacetlova záda.

 

Rozloučení s aktivní kariérou dlouholetého kapitána a opory Orlů Radka Hamana navodilo správnou atmosféru pro skvělý start domácího týmu. Orli vlétli na soupeře a už po necelých čtyřech minutách se radovali. Bryan Bickell našel skvělým pasem v mezikruží volného Ondřeje Fialu, jenž zamířil přesně a překonal brankáře Zabu. O dvě a půl minuty později bylo ještě veseleji, když Jarůškův důraz v brankovišti přetavil ve skrumáži před brankou v druhý gól Jan Lattner.

 

Capitals reagovali na mizerný začátek oddechovým časem. Trenér Samuelsson svůj tým postavil na nohy a více jak čtyři stovky fanoušků ve žlutočerném viděli postupné zmrtvýchvstání svých oblíbenců. Narůstající tlak v závěru první části ještě orlí obrana v čele s Ondřejem Kacetlem odvrátila, přesná rána Franocise Fortiera minutu po přestávce už ale slavila úspěch.

 

V polovině utkání šli navíc domácí do tří a dvojnásobnou výhodu zužitkoval přesnou ranou z vrcholu kruhu Corey Potter, posila Vídně z NHL. Orli se tlačili dopředu, ale nechávali v obraně velká okna pro smrtící brejky soupeře. Philipp Pinter se v jednom z nich dostal za záda znojemské defenzivy, přesným blafákem překonal Kacetla a otočil skóre utkání. Znojemský brankář poté vychytal v obrovských šancích Romana i Schiechla a držel naděje svého týmu. Když pak šest vteřin před koncem třetiny proměnil Richard Jarůšek samostatný únik přesnou střelou mezi betony brankáře, mohli být domácí s průběžným stavem spokojeni.

 

Třetí část přinesla nejvyrovnanější hokej. Každý z týmů hrál dvakrát přesilovku, Vídeň dokonce necelých pět minut před koncem, prosadit se ale nedokázala. O vítězi tak ve vynikající atmosféře muselo rozhodnout až prodloužení. V něm potvrdil své vysoké útočné kvality obránce Capitals Jamie Fraser, který švihem z kruhu nedal Kacetlovi šanci a vymetl pavučinky v horním rohu branky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře