Reklama
reklama

Biskup Cikrle: Jsem zvědavý, po jaké cestě papež František povede církev

Věřící v Brně a na jižní Moravě mají za sebou radostnou událost. Zvolení papeže, kterým se stal argentinský kardinál Jorge Mario Bergoglio. Brněnský biskup Vojtěch Cikrle má podle vyjádření pro média ze zvolení nového papeže radost a je plný očekávání, jakým směrem papež František církev povede.

„Je to první papež, který pochází z amerického kontinentu, a já cítím, že v jeho zvolení je i určitá radost. Jméno František si zatím v církvi nikdo nezvolil, takže já si myslím, že půjde po cestách, které budou i cestou radosti. Co jsem měl zatím možnost vidět v televizi, mě o tom přesvědčuje. Pronesl vtip a bylo poznat, že je vnitřně klidný a že si s lidmi rozumí. Modlím se za něj a věřím, že nejsem sám,“ uvedl biskup Vojtěch Cikrle s tím, že se zatím s novým papežem nikdy neměl možnost setkat osobně.

 

Papež František se by mohl zúčastnit i červencových oslav 1150. výročí příchodu svatých Cyrila a Metoděje na Velehradě. Pozvání zaslala Česká republika sice ještě za papeže Benedikta XVI. , bylo však adresováno  pro papežský stolec, ne jmenovitě pro konkrétního papeže. Přestože jeho účast není oficiálně slíbená, věřící věří, že se s nejvyšším představitelem církve na Velehradu potkají. „Chtěli jsme, aby se na Velehradě potkal s ruským patriarchou Kirillem, aby došlo k symbolickému usmíření západní a východní církve," přiblížil plány předseda řídícího výboru oslav Ladislav Kryštof.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře