Reklama
reklama

Biskup Cikrle: Jsem zvědavý, po jaké cestě papež František povede církev

Věřící v Brně a na jižní Moravě mají za sebou radostnou událost. Zvolení papeže, kterým se stal argentinský kardinál Jorge Mario Bergoglio. Brněnský biskup Vojtěch Cikrle má podle vyjádření pro média ze zvolení nového papeže radost a je plný očekávání, jakým směrem papež František církev povede.

„Je to první papež, který pochází z amerického kontinentu, a já cítím, že v jeho zvolení je i určitá radost. Jméno František si zatím v církvi nikdo nezvolil, takže já si myslím, že půjde po cestách, které budou i cestou radosti. Co jsem měl zatím možnost vidět v televizi, mě o tom přesvědčuje. Pronesl vtip a bylo poznat, že je vnitřně klidný a že si s lidmi rozumí. Modlím se za něj a věřím, že nejsem sám,“ uvedl biskup Vojtěch Cikrle s tím, že se zatím s novým papežem nikdy neměl možnost setkat osobně.

 

Papež František se by mohl zúčastnit i červencových oslav 1150. výročí příchodu svatých Cyrila a Metoděje na Velehradě. Pozvání zaslala Česká republika sice ještě za papeže Benedikta XVI. , bylo však adresováno  pro papežský stolec, ne jmenovitě pro konkrétního papeže. Přestože jeho účast není oficiálně slíbená, věřící věří, že se s nejvyšším představitelem církve na Velehradu potkají. „Chtěli jsme, aby se na Velehradě potkal s ruským patriarchou Kirillem, aby došlo k symbolickému usmíření západní a východní církve," přiblížil plány předseda řídícího výboru oslav Ladislav Kryštof.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře