Reklama
reklama

„Bílý dům“ zkrátí dětem čekání na lékaře

Poliklinika „Bílý dům“, která se specializuje na ambulantní vyšetření dětí, modernizuje své vybavení. Nedávno pořídila nový rentgen, který zrychlí vyšetření. „Mezi jeho hlavní výhody patří zejména to, že snímky jsou ihned k dispozici a zkracuje se nejen samotné čekání, ale i doba vyšetření,“ vysvětlila přínos nového rentgenu ředitelka centra Rut Svobodová.

Zařízení je pohodlně dostupné i pro hendikepované pacienty a obsluha rentgenu nyní nemusí během vyšetření od pacienta odcházet.

 

Odvést pozornost dětí od nepříjemných pocitů spojených s návštěvou lékaře má v Bílém domě také nový dětský koutek. Děti se v něm hrou uklidní a zabaví. „U malých pacientů je velmi důležité, aby vyšetření bylo nejen rychlé, ale aby i prostředí umožňovalo dobu čekání u lékaře strávit hrou a pohybem,“ vysvětlila ředitelka centra Rut Svobodová.

 

Ve vstupní hale proto mají děti k dispozici koutek, který nabízí mnoho aktivit. Výtvarné řešení vychází z dětské hravosti a fantazie – představuje vesničku s barevnými domky, v níž si mohou děti z velkých dílů měkké stavebnice samy stavět vlastní díla. I když je venku chladno nebo prší, zde je možné „skákat panáka“ a využít i další didaktické hračky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře