Reklama
reklama

„Bílý dům“ zkrátí dětem čekání na lékaře

Poliklinika „Bílý dům“, která se specializuje na ambulantní vyšetření dětí, modernizuje své vybavení. Nedávno pořídila nový rentgen, který zrychlí vyšetření. „Mezi jeho hlavní výhody patří zejména to, že snímky jsou ihned k dispozici a zkracuje se nejen samotné čekání, ale i doba vyšetření,“ vysvětlila přínos nového rentgenu ředitelka centra Rut Svobodová.

Zařízení je pohodlně dostupné i pro hendikepované pacienty a obsluha rentgenu nyní nemusí během vyšetření od pacienta odcházet.

 

Odvést pozornost dětí od nepříjemných pocitů spojených s návštěvou lékaře má v Bílém domě také nový dětský koutek. Děti se v něm hrou uklidní a zabaví. „U malých pacientů je velmi důležité, aby vyšetření bylo nejen rychlé, ale aby i prostředí umožňovalo dobu čekání u lékaře strávit hrou a pohybem,“ vysvětlila ředitelka centra Rut Svobodová.

 

Ve vstupní hale proto mají děti k dispozici koutek, který nabízí mnoho aktivit. Výtvarné řešení vychází z dětské hravosti a fantazie – představuje vesničku s barevnými domky, v níž si mohou děti z velkých dílů měkké stavebnice samy stavět vlastní díla. I když je venku chladno nebo prší, zde je možné „skákat panáka“ a využít i další didaktické hračky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Komentáře