Reklama
reklama

Během letních prázdnin proběhnou výluky na železničních linkách Jihomoravského kraje

Letní měsíce jsou každoročně obdobím mnoha omezení hromadné a železniční dopravy. Letošní rok budou stavební práce probíhat například na traťi do Náměště nad Oslavou, Kuřimi nebo Zastávky u Brna. Přehled naleznete právě v této reportáži.

Od 9. do 13. července proběhne výměna kolejnic mezi stanicemi Brno-Královo Pole a Kuřim, lze očekávat drobnější zpoždění do 10 minut.

 

21. července až 3. srpna omezí dopravu zase oprava mostu mezi stanicemi Zastávka u Brna a Rapotice a souběžně oprava tunelu mezi stanicemi Střelice a Moravské Bránice. V těchto dnech bude většina vlaků na osobních vlacích S4, S41 a rychlících R4 směr Jihlava nahrazena autobusy. Pozor, řešení výluky není po celou dobu stejné:
- Po celou dobu výluky budou rychlíky R4 v úseku Brno - Náměšť nad Oslavou nahrazeny autobusy.
- Po celou dobu výluky budou osobní vlaky S4 mezi Zastávkou a Náměští nad Oslavou nahrazeny autobusy.  

 

V době od 21. do 29. července bude samostatný jízdní řád, v tomto období budou vlaky S4, S41 i R4 nahrazeny autobusy.

22. až 28. července vlaky S4 mezi Brnem a Zastávkou budou jezdit. Vlaky S41 a R4 a linka S4 mezi Zastávkou a Náměští nad Oslavou budou nahrazeny autobusy.

30. července až 3. srpna pojedou vlaky S41 a S4 mezi Brnem a Zastávkou. Rychlíky R4 budou nahrazeny autobusy už z Brna. Je třeba sledovat zvláštní výlukové jízdní řády.

 

V neděli 29. července proběhne výměna nosných lan ve stanici Brno hl. n. s vlivem na dálkové i regionální vlaky. Některé vlaky nepojedou přes Brno hl. n. ale zastaví v Brně-Židenicích. Doporučujeme sledovat vývěsky na nádraží.

 

18. až 31. srpna se uskuteční udržovací práce na trati Brno - Vyškov na Moravě - Nezamyslice. Vlaky R7 budou v úseku Brno - Kojetín resp. Brno - Nezamyslice nahrazeny autobusy.

 

V době od 27. do 31. srpna proběhne výměna kolejnic mezi stanicemi Brno-Královo Pole a Kuřim, lze očekávat drobnější zpoždění do 10 minut.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře