Reklama
reklama

Autosalon Brno zklamáním: jen pár aut rozházených po ploše

Letošní ročník Autosalonu v Brně patřil podle hodnocení zúčastněných návštěvníků a nakonec i samotných vystavovatelů, někam mezi zklamání a  frašku. Pořadatelé museli přiznat, že návštěva byla menší, než očekávali, o veletrh nebyl zájem ani mezi automobilkami. Z očekávaných třiceti jich do Brna přijelo jen třináct.

Veletrhy Brno sice na svém webu uvedly, že výstaviště pod náporem lidí o víkendu „kolabovalo“, na závěr veletrhu, který se konal na začátku dubna, ale společnost přiznala, že návštěva byla menší, než pořadatelé očekávali. „Letos se na auta přišlo podívat 78 tisíc lidí, před dvěma lety, kdy se veletrh pořádal naposledy, byla návštěvnost 96 tisíc lidí,“ potvrdila mluvčí společnosti Dita Brančíková. Do Brna nepřijeli ani vystavovatelé, pořadatelé původně čekali, že na ploše bude třicet značek, bylo jich ale jen třináct.

 

Mladoboleslavská Škoda přivezla do Brna nový model Octavie Combi třetí generace, která si ale svou světovou premiéru odbyla už na březnovém autosalonu v Ženevě. Celkem na akci včetně doprovodného programu vystavovalo 130 fi rem, před dvěma lety jich bylo 205. Automobiloví nadšenci sice do Brna dorazili, pár aut rozházených na ploše jednoho výstavního pavilonu je ale řádně nazlobilo. Jejich kritiky veletrhu se už čtrnáct dní nesou celým internetem.

 

„Říkat tomuhle Autosalon je přehnané. To že se některé značky nezúčastní, bych ještě pochopil, ale nemít na tuzemském autosalonu ani zastoupení koncernu, kromě škodovky, je podle mne absolutní neschopnost. Ano, nebyl tam ani Volkswagen, Audi a Seat. Nebylo tam skoro nic. Když si vzpomenu, jaký byl autosalon před deseti lety, tak je to k pláči,“ konstatoval Lukáš, který na autosalon dorazil z Ostravy. „Než vážit cestu do Brna, lepší vyrazit na nejbližší parkoviště, a tam uvidíte mnohem víc než na tomhle trapném Autosalonu,“ rozčiloval se zase Tomáš Vítek.

 

Přitom rok 2012 organizátoři pro nezájem, který ale podle odborníků nejspíše vyplynul z velmi drahých výstavních ploch, vypustili a veškerá  pozornost se přesunula na letošní rok. „Ten organizátoři přesunuli z tradičního června na začátek dubna z důvodu větší blízkosti s autosalonem v Ženevě. A výsledek byl katastrofální. Jeden pavilon a to ještě poloprázdný. Takhle nevypadá pokus o moderní automobilovou výstavu. Existuje tu však jedna omluva. Automobilky pravděpodobně odřekly účast, protože český trh s auty již po několikáté prodejně klesl,“ vysvětlil důvody  neúspěchu komentátor motoristického magazínu Jan Matoušek.

Lze tedy snad jen doufat, že se trh s automobily zvedne, pořadatelé dostanou rozum, nebudou předražovat nájemné výstavních ploch, brněnská výstava znovu stoupne do popředí zájmu a nedopadne jako veletrh užitkových vozidel Autotec, který ve své původní podobě po roce 2010 skončil úplně.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dukovany Foto: Centrum news/Tomáš Varga
V letošním roce by Dukovany měly přijmout přibližně 120 pracovníků a budou dál významně investovat. Celkem hodlá ČEZ v letošním roce vynaložit v Dukovanech 1.795.000 000 korun. Kromě jiného bude...
20.02.2018 - 16:20
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news
Devadesátiletou seniorku oblečenou pouze do pyžama zahlídla kolemjdoucí žena v Černých Polích. Chtěla jí pomoct, ale zmatená důchodkyně nedokázala říct, co potřebuje.
20.02.2018 - 07:04
Novinky a trendy ze světa potravinářství přinese od 27. února do 2. března na brněnské výstaviště Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA. Tradičně jej doplní i další veletrhy z příbuzných oborů -...
19.02.2018 - 18:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Bary, restaurace i diskotéky. Takové brněnské podniky měli v hledáčku policisté v noci z pátku na sobotu. Kontrolovali, zda tam neodchází k prodeji alkoholu mladistvým. To, co odhalili v jednom...
19.02.2018 - 13:34
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Marnými sliby se chtěl trestu vyhnout muž, který se v sobotu brzy ráno pokoušel vloupat do sklepa v Židenicích. Upozornil na sebe kvůli dřevěné tyči s kterou popocházel a tím na sebe upoutal...
19.02.2018 - 07:45
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Komentáře