Reklama
reklama

Amnestovaní vězni se vrací do vězení: za krádeže a výhrůžky

Jen několik hodin na svobodě strávil sedmadvacetiletý muž z Brna. Po propuštění z výkonu trestu nelenil a pokračoval v krádežích, kterou mu na podzim přerušili policisté a nástup do vězení. Do vězení se znovu vrátil také dvaačtyřicetiletý muž, který je obviněn z nebezpečného vyhrožování.

První muž se nejprve se vloupal do kanceláře firmy v Kounicově ulici, kde odcizil digitální fotoaparát. O kus dál se zase vloupal do budovy základní školy, kde se mu hodilo horské kolo. Pokračování své zlodějské mise pak naplánoval do „ekodvora“ v ulici Veveří. Tam už nestačil odcizit nic, přítrž jeho řádění učinili policisté.

 

"Ve zkráceném přípravném řízení se zadržením mu orgány činné v trestním řízení ohodnotily jeho pobyt na svobodě a způsobenou patnáctitisícovou škodu na 10 měsíců nepodmíněně," uvedl mluvčí policie Pavel Šváb.

 

Ve vězení si ale muž pobyde jistě delší dobu. Je trestně stíhán za další majetkovou trestnou činnost z října loňského roku a velmi pravděpodobně bude stíhán ještě v dalších několika desítkách případů.

 

Do vězení se znovu vrátil také dvaačtyřicetiletý muž, který byl podmíněně propuštěn z výkonu trestu. "Situaci na svobodě však nezvládnul a pohádal se se svou rodinou. Zřejmě v zoufalé situaci pak dokonce vyhrožoval svým příbuzným zabitím," popsal Šváb.

 

Během posledního telefonátu ve zlosti a po vypití placatky vodky začal demolovat zařízení bytu. Jeho řádění odnesl záchod, umyvadlo, zrcadlo i plovoucí podlaha. Policisté ho zadrželi když šel na autobus. Hlídka u něj nalezla i nože a gumové rukavice. Zbraně a další věci údajně vezl k ocenění do antikvariátu. Gumové rukavice prý zase sloužily v prostředcích hromadné dopravy jako ochrana rukou. "Při výslechu svého jednání litoval a dušoval se tím, že by se násilí vůči svým příbuzným nikdy nedopustil," dodal mluvčí. Muž byl obviněn z nebezpečného vyhrožování a na soud za své jednání si počká za mřížemi.
 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře