Reklama
reklama

Amnestovaní vězni se vrací do vězení: za krádeže a výhrůžky

Jen několik hodin na svobodě strávil sedmadvacetiletý muž z Brna. Po propuštění z výkonu trestu nelenil a pokračoval v krádežích, kterou mu na podzim přerušili policisté a nástup do vězení. Do vězení se znovu vrátil také dvaačtyřicetiletý muž, který je obviněn z nebezpečného vyhrožování.

První muž se nejprve se vloupal do kanceláře firmy v Kounicově ulici, kde odcizil digitální fotoaparát. O kus dál se zase vloupal do budovy základní školy, kde se mu hodilo horské kolo. Pokračování své zlodějské mise pak naplánoval do „ekodvora“ v ulici Veveří. Tam už nestačil odcizit nic, přítrž jeho řádění učinili policisté.

 

"Ve zkráceném přípravném řízení se zadržením mu orgány činné v trestním řízení ohodnotily jeho pobyt na svobodě a způsobenou patnáctitisícovou škodu na 10 měsíců nepodmíněně," uvedl mluvčí policie Pavel Šváb.

 

Ve vězení si ale muž pobyde jistě delší dobu. Je trestně stíhán za další majetkovou trestnou činnost z října loňského roku a velmi pravděpodobně bude stíhán ještě v dalších několika desítkách případů.

 

Do vězení se znovu vrátil také dvaačtyřicetiletý muž, který byl podmíněně propuštěn z výkonu trestu. "Situaci na svobodě však nezvládnul a pohádal se se svou rodinou. Zřejmě v zoufalé situaci pak dokonce vyhrožoval svým příbuzným zabitím," popsal Šváb.

 

Během posledního telefonátu ve zlosti a po vypití placatky vodky začal demolovat zařízení bytu. Jeho řádění odnesl záchod, umyvadlo, zrcadlo i plovoucí podlaha. Policisté ho zadrželi když šel na autobus. Hlídka u něj nalezla i nože a gumové rukavice. Zbraně a další věci údajně vezl k ocenění do antikvariátu. Gumové rukavice prý zase sloužily v prostředcích hromadné dopravy jako ochrana rukou. "Při výslechu svého jednání litoval a dušoval se tím, že by se násilí vůči svým příbuzným nikdy nedopustil," dodal mluvčí. Muž byl obviněn z nebezpečného vyhrožování a na soud za své jednání si počká za mřížemi.
 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Komentáře