Reklama
reklama

Američan zavraždil v Brně tetu, strýce a dva bratrance. Je stále na útěku

Jihomoravští kriminalisté se od středečních nočních hodin intenzivně zabývají šetřením případu vraždy čtyř osob v Brně – Ivanovicích. Ze skutku podezírají mladého muže, který na sociálních sítích vystupuje pod jménem Kevin Dahlgren, bydlí v Kalifornii a mluví pouze anglicky. Nebezpečný muž je na útěku.

Nálezu čtyř zavražděných předcházel výjezd hasičů. Pachatel se místo činu v ulici Zatloukalova asi pokusil zapálit. "Hasiči vyjížděli k požáru rodinného domu v Brně-Ivanovicích. Když požár malého rozsahu uhasili, zjistili, že se místo stalo dějištěm trestného činu. Případ jsme proto předali policii," uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

 

Podle prvních informací dvacetiletý muž, který byl příbuzným vyvražděné rodiny, přijel z Ameriky do Brna asi před třemi týdny. Měl prý psychické problémy a do Brna přijel, aby našel smysl života.

 
"Po muži intenzivně pátráme a žádáme občany o jakékoliv informace k jeho pohybu. Poznatky o výskytu hledaného muže prosím bez prodlení sdělte na linku 158," uvedla krajská policejní mluvčí Petra Vedrová.

 

Policisté zároveň důrazně varují občany, aby se muže v žádném případě nepokoušeli zadržet. Je nebezpečný a pravděpodobně také ozbrojený.

Dahlgren si v Brně podle všeho přivydělával lekcemi angličtiny, které nabízel na svém facebookovém profilu ještě 10. května. V posledních dnech se ale odmlčel a nekomunikoval ani s příbuznými.

 

Ve středu večer zavraždil svou tetu, učitelku ze Základní školy Kamenačky, jejího manžela a dva bratrance ve věku šestnácti a dvaceti let. Právě oni - Filip H. a David H. hráli ve známé brněnské kapele Ukulele orchestra jako Brno. Ta před dvěma hodinami oznámila na facebookovém profilu že ruší všechna vystoupení na nejbližší dny.

 

  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Komentáře