Reklama
reklama

Američan zavraždil v Brně tetu, strýce a dva bratrance. Je stále na útěku

Jihomoravští kriminalisté se od středečních nočních hodin intenzivně zabývají šetřením případu vraždy čtyř osob v Brně – Ivanovicích. Ze skutku podezírají mladého muže, který na sociálních sítích vystupuje pod jménem Kevin Dahlgren, bydlí v Kalifornii a mluví pouze anglicky. Nebezpečný muž je na útěku.

Nálezu čtyř zavražděných předcházel výjezd hasičů. Pachatel se místo činu v ulici Zatloukalova asi pokusil zapálit. "Hasiči vyjížděli k požáru rodinného domu v Brně-Ivanovicích. Když požár malého rozsahu uhasili, zjistili, že se místo stalo dějištěm trestného činu. Případ jsme proto předali policii," uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

 

Podle prvních informací dvacetiletý muž, který byl příbuzným vyvražděné rodiny, přijel z Ameriky do Brna asi před třemi týdny. Měl prý psychické problémy a do Brna přijel, aby našel smysl života.

 
"Po muži intenzivně pátráme a žádáme občany o jakékoliv informace k jeho pohybu. Poznatky o výskytu hledaného muže prosím bez prodlení sdělte na linku 158," uvedla krajská policejní mluvčí Petra Vedrová.

 

Policisté zároveň důrazně varují občany, aby se muže v žádném případě nepokoušeli zadržet. Je nebezpečný a pravděpodobně také ozbrojený.

Dahlgren si v Brně podle všeho přivydělával lekcemi angličtiny, které nabízel na svém facebookovém profilu ještě 10. května. V posledních dnech se ale odmlčel a nekomunikoval ani s příbuznými.

 

Ve středu večer zavraždil svou tetu, učitelku ze Základní školy Kamenačky, jejího manžela a dva bratrance ve věku šestnácti a dvaceti let. Právě oni - Filip H. a David H. hráli ve známé brněnské kapele Ukulele orchestra jako Brno. Ta před dvěma hodinami oznámila na facebookovém profilu že ruší všechna vystoupení na nejbližší dny.

 

  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Komentáře