Reklama
reklama

Alkohol prodávaný na vánočních trzích v Brně má svůj "rodný list", je bezpečný

Alkohol nalévaný na vánočních trzích na náměstí Svobody a Zelném trhu se rozhodli zkontrolovat strážníci městské policie. K akci si přizvali i pracovníky České obchodní inspekce. Namátková kontrola „rodných listů“ alkoholu, kolků, faktur i dalších náležitostí ukázala, že prodejci nabízejí nápoje jen s jasným původem.

Strážníci a pracovníci ČOI kontrolovali stánky nabízející takzvaný tvrdý alkohol nebo pití z něj namíchané. „Kvůli nedávným případům otrav po požití metylalkoholu jsme se rozhodli přesvědčit o tom, že alkoholické nápoje prodávané na brněnských vánočních trzích jsou bezpečné,“ potvrdil akci mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

 

Z kontroly je jasné, že prodejci nabízejí na trzích jen nápoje s jasným původem. „Neodhalila žádné vážnější a zejména zdraví ohrožující nedostatky,“ dodal ke kontrole mluvčí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Komentáře