Reklama
reklama

AKTUALIZOVÁNO: Auto narazilo do domu. Řidič v noci v nemocnici zemřel

Osobní automobil probořil po nehodě stěnu domu v obci Vnorovy na Hodonínsku. Místním hasičům museli pomáhat i vozy z Brna. Nehoda však  měla tragickou dohru. Jednasedmdesátiletý řidič osobního vozidla Audi, který je podezřelý jako viník nehody, později v noci zemřel na následky způsobených zranění.

Dvě auta se srazila na hlavní silnici v obci a jedno z nich po nehodě narazilo do boční zdi průjezdu rodinného domku. Druhý havarovaný vůz zastavil až asi o sto padesát metrů dál.

 

Hasiči rychle vyprostili z auta zraněného staršího muže, protože hrozilo zřícení poškozené části stavby. „Během šesti minut se hasičům podařilo dostat jednasedmdesátiletého řidiče z auta a předat do péče záchranné služby,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

 

  

 

Ve druhém voze jeli čtyři lidé, z nichž tři utrpěli zranění. Na místo byla povolána posilová jednotka z Brna, která se pokusila zajistit stabilitu domu. Statik poškozený dům prohlédl. „Hasiči se po příjezdu brněnské jednotky se soustředili na zajištění budovy pomocí speciální stabilizační sady a výdřevy,“ dodal Mikoška.  

 

Nehoda se stala krátce před šestou hodinou na rušné silnici číslo 55, která prochází obcí.  "Jednasedmdesátiletý řidič vozidla Audi v obci Vnorovy při průjezdu pravotočivou zatáčkou z doposud nezjištěných příčin najel ve vysoké rychlosti do protisměru. Tam se bočně střetl s protijedoucím vozidlem Opel Astra. Následně došlo ke střetu vozidla Audi s dalším protijedoucím vozidlem Škoda Octavia. Následkem střetu vozidla Audi s vozidlem Opel Astra došlo k utržení části levých předních dveří vozidla, které narazily do dalšího protijedoucího vozidla Renault Megane. Řidič vozidla Audi pokračoval po tomto střetu dále v jízdě, kdy najel vpravo mimo komunikaci. Tam čelně narazil do rodinného domu, který značně poškodil. Při nárazu do zdi domu si řidič způsobil těžká poranění, se kterými byl transportován do brněnské nemocnice," popsal nehodu policejní mluvčí Petr Zámečník. Muž v nemocnici bohužel v noci zemřel. 

 

Silnice spojující Hodonín a Veselí nad Moravou byla po nehodě uzavřená. Na vyšetřování nehody a hledání jejich příčin budou policisté pracovat i nadále. "Nařídili jsme pitvu zemřelého řidiče, která by měla pomoci objasnit zda za nehodou mohla být například nějaká zdravotní indispozice nebo třeba ovlivnění některou z návykových látek," dodal Zámečník.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře