Reklama
reklama

AKTUALIZOVÁNO: Auto narazilo do domu. Řidič v noci v nemocnici zemřel

Osobní automobil probořil po nehodě stěnu domu v obci Vnorovy na Hodonínsku. Místním hasičům museli pomáhat i vozy z Brna. Nehoda však  měla tragickou dohru. Jednasedmdesátiletý řidič osobního vozidla Audi, který je podezřelý jako viník nehody, později v noci zemřel na následky způsobených zranění.

Dvě auta se srazila na hlavní silnici v obci a jedno z nich po nehodě narazilo do boční zdi průjezdu rodinného domku. Druhý havarovaný vůz zastavil až asi o sto padesát metrů dál.

 

Hasiči rychle vyprostili z auta zraněného staršího muže, protože hrozilo zřícení poškozené části stavby. „Během šesti minut se hasičům podařilo dostat jednasedmdesátiletého řidiče z auta a předat do péče záchranné služby,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

 

  

 

Ve druhém voze jeli čtyři lidé, z nichž tři utrpěli zranění. Na místo byla povolána posilová jednotka z Brna, která se pokusila zajistit stabilitu domu. Statik poškozený dům prohlédl. „Hasiči se po příjezdu brněnské jednotky se soustředili na zajištění budovy pomocí speciální stabilizační sady a výdřevy,“ dodal Mikoška.  

 

Nehoda se stala krátce před šestou hodinou na rušné silnici číslo 55, která prochází obcí.  "Jednasedmdesátiletý řidič vozidla Audi v obci Vnorovy při průjezdu pravotočivou zatáčkou z doposud nezjištěných příčin najel ve vysoké rychlosti do protisměru. Tam se bočně střetl s protijedoucím vozidlem Opel Astra. Následně došlo ke střetu vozidla Audi s dalším protijedoucím vozidlem Škoda Octavia. Následkem střetu vozidla Audi s vozidlem Opel Astra došlo k utržení části levých předních dveří vozidla, které narazily do dalšího protijedoucího vozidla Renault Megane. Řidič vozidla Audi pokračoval po tomto střetu dále v jízdě, kdy najel vpravo mimo komunikaci. Tam čelně narazil do rodinného domu, který značně poškodil. Při nárazu do zdi domu si řidič způsobil těžká poranění, se kterými byl transportován do brněnské nemocnice," popsal nehodu policejní mluvčí Petr Zámečník. Muž v nemocnici bohužel v noci zemřel. 

 

Silnice spojující Hodonín a Veselí nad Moravou byla po nehodě uzavřená. Na vyšetřování nehody a hledání jejich příčin budou policisté pracovat i nadále. "Nařídili jsme pitvu zemřelého řidiče, která by měla pomoci objasnit zda za nehodou mohla být například nějaká zdravotní indispozice nebo třeba ovlivnění některou z návykových látek," dodal Zámečník.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vítězný návrh Foto: KAM
Zklidnění dopravy, více zeleně, míst pro odpočinek a volný čas. I taková by mohlo v budoucnu vypadat historické Staré Brno. Porota ocenila nejlepší návrhy v ideové soutěži na proměnu Mendlova náměstí...
26.09.2018 - 05:00
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
Komentáře