Reklama
reklama

Advokát Michael Bartončík po tragické nehodě: Rallye už jezdit nebudu!

Brněnský advokát Michael Bartončík, jehož vůz při rallye u Lopeníku na Slovácku zabil na začátku listopadu čtyři mladé dívky, se už na start závodů rallye nepostaví. „Na rallye jsem nezanevřel, ale taková tragédie ve mně zůstane vždycky a osobně vím, že k závodům už nikdy nebudu mít sílu,“ řekl advokát ve vyjádření pro FTV Prima.

Spolu s Michaelem Bartončíkem jel v autě v pozici navigátora i jeho bratr Josef. Oba uvádí, že tragédie byla způsobena nešťastnou shodou okolností, jednou z příčin mohl být i silný nárazový vítr, který v osudný okamžik měl rychlost až 150 kilometrů za hodinu.   

 

Policejní vyšetřování nehody zatím ještě neskončilo. „Vyšetřovatelé zpracovávají informace z výslechů svědků, zajištěných stop a přivzali také znalce,“ vysvětlil policejní mluvčí Aleš Mergental.

 

Bratři Bartončíkovi také uhradili veškeré náklady, které měly rodiny s pohřby dívek.

 
Michael Bartončík i jeho bratr Josef patří mezi známé advokáty. Obhajují  členy Toflova gangu, obviněné v kauze metylalkoholu, ale také korupci znojemského extajemníka Vladimíra Krejčíře.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Komentáře