Reklama
reklama

Advokát Michael Bartončík po tragické nehodě: Rallye už jezdit nebudu!

Brněnský advokát Michael Bartončík, jehož vůz při rallye u Lopeníku na Slovácku zabil na začátku listopadu čtyři mladé dívky, se už na start závodů rallye nepostaví. „Na rallye jsem nezanevřel, ale taková tragédie ve mně zůstane vždycky a osobně vím, že k závodům už nikdy nebudu mít sílu,“ řekl advokát ve vyjádření pro FTV Prima.

Spolu s Michaelem Bartončíkem jel v autě v pozici navigátora i jeho bratr Josef. Oba uvádí, že tragédie byla způsobena nešťastnou shodou okolností, jednou z příčin mohl být i silný nárazový vítr, který v osudný okamžik měl rychlost až 150 kilometrů za hodinu.   

 

Policejní vyšetřování nehody zatím ještě neskončilo. „Vyšetřovatelé zpracovávají informace z výslechů svědků, zajištěných stop a přivzali také znalce,“ vysvětlil policejní mluvčí Aleš Mergental.

 

Bratři Bartončíkovi také uhradili veškeré náklady, které měly rodiny s pohřby dívek.

 
Michael Bartončík i jeho bratr Josef patří mezi známé advokáty. Obhajují  členy Toflova gangu, obviněné v kauze metylalkoholu, ale také korupci znojemského extajemníka Vladimíra Krejčíře.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře