Reklama
reklama

Adresa bydliště: nádraží. Dráhy nabízí v Brně byty s výhledem na vlaky

Dívat se při snídani na projíždějící vlaky nemusejí jen výpravčí v práci. Na jižní Moravě si od Českých drah může byty nabízející právě tuto výhodu pronajmout kdokoliv. Jenže podle realitních makléřů by podobné nabídky měli potenciální nájemci velice pečlivě zvažovat.

Královopolské nádraží by podle nedávno představeného projektu mohlo v budoucnu vypadat jako hmyz rozkročený nad kolejemi a mělo by nabízet i obchodní prostory. Jenže zatím stále připomíná sedmdesátá léta a je v něm k dispozici byt 3+1 o rozloze 110 m2. „Byty přednostně nabízíme našim zaměstnancům. Pokud neprojeví zájem, tak zaměstnancům dceřiných společností,“ vysvětluje mluvčí Českých drah Radek Joklík.

Veřejná nabídka formou inzerátu je až třetím krokem. A podle odborníků asi nejtěžším. „Předpokládám, že zaměstnancům drah plynou výhody z toho, že žijí ve výpravní budově. Jenže mít za domácího takovou fi rmu podle mě není výhoda,“ myslí si realitní makléř Martin Pirkl. Zájemce o byt na královopolském nádraží musí počítat s nájmem deset tisíc měsíčně, navíc musí na úvod složit kauci odpovídající třem nájmům. „Pochopil bych takovou kauci u nového bytu nebo domu, ale u opotřebovaného bytu ne,“ diví se například Brňan Jiří Víšek.

Podobně se v Brně nabízejí další nemovitosti, například i stočtyřicetimetrový byt 4+1 v nádražní budově v Chrlicích. Oba inzeráty varují potenciální zájemce, že si případné opravy budou muset sami uhradit. „To je u bytu, který se pronajímá na dobu určitou, varující. Pronajímatel tak dopředu přiznává, že s bytem není něco úplně v pořádku,“ říká Martin Pirkl.

 

 

Dobu určitou v délce tří let potvrzuje i mluvčí drah Radek Joklík. „Po této době je možné nájemní smlouvu prodloužit, žádná jiná omezení nejsou,“ vysvětluje Joklík. Přibližně za dvanáct tisíc korun se v Brně dá pronajmout byt 3+1 v několik měsíců staré novostavbě. „Skutečně mě nenapadá nic, s výjimkou vlaků,
co by nalákalo na nádraží člověka, který si může dovolit platit jedenáct tisíc korun za nájem,“ kroutí hlavou Pirkl.

 

Podle zaměstnance drah, který si nepřál uvést jméno, musí být případný nájemce skutečně nenáročný. „Dráhy neinvestují do plovoucích podlah a nových kuchyní. Mně osobně se ty byty, který jsem viděl, nelíbí. Ale fanoušek vlaků si asi na své přijde,“ směje se železničář.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře