Reklama
reklama

Adresa bydliště: nádraží. Dráhy nabízí v Brně byty s výhledem na vlaky

Dívat se při snídani na projíždějící vlaky nemusejí jen výpravčí v práci. Na jižní Moravě si od Českých drah může byty nabízející právě tuto výhodu pronajmout kdokoliv. Jenže podle realitních makléřů by podobné nabídky měli potenciální nájemci velice pečlivě zvažovat.

Královopolské nádraží by podle nedávno představeného projektu mohlo v budoucnu vypadat jako hmyz rozkročený nad kolejemi a mělo by nabízet i obchodní prostory. Jenže zatím stále připomíná sedmdesátá léta a je v něm k dispozici byt 3+1 o rozloze 110 m2. „Byty přednostně nabízíme našim zaměstnancům. Pokud neprojeví zájem, tak zaměstnancům dceřiných společností,“ vysvětluje mluvčí Českých drah Radek Joklík.

Veřejná nabídka formou inzerátu je až třetím krokem. A podle odborníků asi nejtěžším. „Předpokládám, že zaměstnancům drah plynou výhody z toho, že žijí ve výpravní budově. Jenže mít za domácího takovou fi rmu podle mě není výhoda,“ myslí si realitní makléř Martin Pirkl. Zájemce o byt na královopolském nádraží musí počítat s nájmem deset tisíc měsíčně, navíc musí na úvod složit kauci odpovídající třem nájmům. „Pochopil bych takovou kauci u nového bytu nebo domu, ale u opotřebovaného bytu ne,“ diví se například Brňan Jiří Víšek.

Podobně se v Brně nabízejí další nemovitosti, například i stočtyřicetimetrový byt 4+1 v nádražní budově v Chrlicích. Oba inzeráty varují potenciální zájemce, že si případné opravy budou muset sami uhradit. „To je u bytu, který se pronajímá na dobu určitou, varující. Pronajímatel tak dopředu přiznává, že s bytem není něco úplně v pořádku,“ říká Martin Pirkl.

 

 

Dobu určitou v délce tří let potvrzuje i mluvčí drah Radek Joklík. „Po této době je možné nájemní smlouvu prodloužit, žádná jiná omezení nejsou,“ vysvětluje Joklík. Přibližně za dvanáct tisíc korun se v Brně dá pronajmout byt 3+1 v několik měsíců staré novostavbě. „Skutečně mě nenapadá nic, s výjimkou vlaků,
co by nalákalo na nádraží člověka, který si může dovolit platit jedenáct tisíc korun za nájem,“ kroutí hlavou Pirkl.

 

Podle zaměstnance drah, který si nepřál uvést jméno, musí být případný nájemce skutečně nenáročný. „Dráhy neinvestují do plovoucích podlah a nových kuchyní. Mně osobně se ty byty, který jsem viděl, nelíbí. Ale fanoušek vlaků si asi na své přijde,“ směje se železničář.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře