Reklama
reklama

600 lidí evakuovali policisté kvůli bombě z druhé světové války

Bezmála šest set lidí bylo včera odpoledne evakuováno z okolí Průmyslové ulice v Brně – Slatině. Důvodem byla nalezená nevybuchlá bomba pravděpodobně z II. světové války. Přerušen byl i provoz na silnici a nedaleké železniční trati.

Kvůli munici nalezené na skládce zeminy muselo přerušit práci mnoho dělníků v přilehlých výrobních halách a skladech. Evakuování byli i klienti nedaleké ubytovny.

 

„Zároveň byla vyloučena doprava z ulice Průmyslové a Těžební a omezen byl i provoz na blízké železniční trati,“ zdůraznil opatření policejní mluvčí Bohumil Malášek.

 

Bombu o průměru asi dvaceti centimetrů a délce kolem půl metru se podařilo pyrotechnikovi po více než dvou hodinách práce deaktivovat a připravit k likvidaci.

Autor: 
admin
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře