Reklama
reklama

Zoo Brno spouští soutěž pro předškolní a školní třídy o ochraně přírody

U příležitosti 100. výročí vzniku samostatného Československa vyhlásila Zoo Brno soutěž pro předškolní a školní třídy o ochraně přírody. Zájemci se mohou hlásit do poloviny května.

„Úkolem žáků je připravit prezentaci na téma spojující ochranu přírody a tuto historickou událost. Možností je například vznik národních parků, rostliny a živočichové v české přírodě před 100 lety a dnes nebo řada dalších. Výsledkem by měl být poster o velikosti A1 a je pouze na řešitelích, jakou techniku k jeho vytvoření použijí,” vysvětlila koordinátorka soutěže Vendula Sychrová.

Hotové práce je možné odevzdat do 15. května 2018 na služební vrátnici Zoo Brno. Výsledky budou vyhlášeny 9. června. Vítězné práce se vystaví ve Středisku ekologické výchovy Hlídka na Špilberku a jejich autoři získají hodnotné ceny. Více informací soutěžící najdou  na http://www.zoobrno.cz/pro-deti-a-skoly/souteze/ochrana-prirody-po-vzniku-samostatneho-ceskoslovenska.

Kategorie:      

1. Předškolní kolektivy
2. Kolektivy I. stupeň základních škol
3. Kolektivy II. stupeň základních škol a odpovídající ročníky víceletých gymnázií
4. Kolektivy středních škol a gymnázií

Soutěž je součástí projektu Re:publika 1918 – 2018, který se v Brně uskuteční od 25. května do 17. června a připomene právě výročí 100 let vzniku samostatného Československa. V rámci tohoto festivalu proběhne celá řada kulturních, společenských i sportovních akcí pro všechny generace. Z těch největších půjde například o reprezentativní výstavu Avant Garde, která představí příběhy ikon tuzemského designu v průběhu stoleté historie nebo o mezinárodní festival Dance Brno 100 - přehlídku prvních baletních souborů nástupnických států Rakousko-Uherska. Oslavy bude doprovázet projekt 100 let 100 knih s připomínkami významných autorů a jejich děl, součástí slavnosti se stane také Re:lax sportovní zóna zachycující sportovní disciplíny v historickém kontextu.

Zdroj: Zoo Brno

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře