Reklama
reklama

Zoo Brno spouští soutěž pro předškolní a školní třídy o ochraně přírody

U příležitosti 100. výročí vzniku samostatného Československa vyhlásila Zoo Brno soutěž pro předškolní a školní třídy o ochraně přírody. Zájemci se mohou hlásit do poloviny května.

„Úkolem žáků je připravit prezentaci na téma spojující ochranu přírody a tuto historickou událost. Možností je například vznik národních parků, rostliny a živočichové v české přírodě před 100 lety a dnes nebo řada dalších. Výsledkem by měl být poster o velikosti A1 a je pouze na řešitelích, jakou techniku k jeho vytvoření použijí,” vysvětlila koordinátorka soutěže Vendula Sychrová.

Hotové práce je možné odevzdat do 15. května 2018 na služební vrátnici Zoo Brno. Výsledky budou vyhlášeny 9. června. Vítězné práce se vystaví ve Středisku ekologické výchovy Hlídka na Špilberku a jejich autoři získají hodnotné ceny. Více informací soutěžící najdou  na http://www.zoobrno.cz/pro-deti-a-skoly/souteze/ochrana-prirody-po-vzniku-samostatneho-ceskoslovenska.

Kategorie:      

1. Předškolní kolektivy
2. Kolektivy I. stupeň základních škol
3. Kolektivy II. stupeň základních škol a odpovídající ročníky víceletých gymnázií
4. Kolektivy středních škol a gymnázií

Soutěž je součástí projektu Re:publika 1918 – 2018, který se v Brně uskuteční od 25. května do 17. června a připomene právě výročí 100 let vzniku samostatného Československa. V rámci tohoto festivalu proběhne celá řada kulturních, společenských i sportovních akcí pro všechny generace. Z těch největších půjde například o reprezentativní výstavu Avant Garde, která představí příběhy ikon tuzemského designu v průběhu stoleté historie nebo o mezinárodní festival Dance Brno 100 - přehlídku prvních baletních souborů nástupnických států Rakousko-Uherska. Oslavy bude doprovázet projekt 100 let 100 knih s připomínkami významných autorů a jejich děl, součástí slavnosti se stane také Re:lax sportovní zóna zachycující sportovní disciplíny v historickém kontextu.

Zdroj: Zoo Brno

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře