Reklama
reklama

Zoo Brno spouští soutěž pro předškolní a školní třídy o ochraně přírody

U příležitosti 100. výročí vzniku samostatného Československa vyhlásila Zoo Brno soutěž pro předškolní a školní třídy o ochraně přírody. Zájemci se mohou hlásit do poloviny května.

„Úkolem žáků je připravit prezentaci na téma spojující ochranu přírody a tuto historickou událost. Možností je například vznik národních parků, rostliny a živočichové v české přírodě před 100 lety a dnes nebo řada dalších. Výsledkem by měl být poster o velikosti A1 a je pouze na řešitelích, jakou techniku k jeho vytvoření použijí,” vysvětlila koordinátorka soutěže Vendula Sychrová.

Hotové práce je možné odevzdat do 15. května 2018 na služební vrátnici Zoo Brno. Výsledky budou vyhlášeny 9. června. Vítězné práce se vystaví ve Středisku ekologické výchovy Hlídka na Špilberku a jejich autoři získají hodnotné ceny. Více informací soutěžící najdou  na http://www.zoobrno.cz/pro-deti-a-skoly/souteze/ochrana-prirody-po-vzniku-samostatneho-ceskoslovenska.

Kategorie:      

1. Předškolní kolektivy
2. Kolektivy I. stupeň základních škol
3. Kolektivy II. stupeň základních škol a odpovídající ročníky víceletých gymnázií
4. Kolektivy středních škol a gymnázií

Soutěž je součástí projektu Re:publika 1918 – 2018, který se v Brně uskuteční od 25. května do 17. června a připomene právě výročí 100 let vzniku samostatného Československa. V rámci tohoto festivalu proběhne celá řada kulturních, společenských i sportovních akcí pro všechny generace. Z těch největších půjde například o reprezentativní výstavu Avant Garde, která představí příběhy ikon tuzemského designu v průběhu stoleté historie nebo o mezinárodní festival Dance Brno 100 - přehlídku prvních baletních souborů nástupnických států Rakousko-Uherska. Oslavy bude doprovázet projekt 100 let 100 knih s připomínkami významných autorů a jejich děl, součástí slavnosti se stane také Re:lax sportovní zóna zachycující sportovní disciplíny v historickém kontextu.

Zdroj: Zoo Brno

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ke sporu dvou pejskařů v restauraci v centru města zamířili včera večer strážníci.
24.05.2018 - 20:16
Zbavit se nepotřebných věcí, výhodně nakoupit a nebo si užít příjemný den s programem pro celou rodinu. To vše nabízí židenický Sousedský blešák, který mohou lidé navštívit v sobotu 26. května od 14...
24.05.2018 - 14:10
Každý z nás si bezesporu přeje cítit se ve své domácnosti příjemně a komfortně. A jedním ze zásadních činitelů, kteří mají na naše dojmy vliv, je interiér a především podlaha.
24.05.2018 - 08:46
Trávník na zahradě, pod nohama, je klasika. Co ale kdybyste měli zeleň přímo nad hlavou? Nebojte se, nejedná se o podzemní kryt nebo zemljanku, nýbrž o viladům s unikátně řešenými střechami.
24.05.2018 - 07:28
Nejste spokojeni s kvalitou vody ve vaší domácnosti? Nechutná vám? Kupujete pravidelně balenou vodu a nebaví vás se s ní neustále nosit? Řešení je jednoduché. Dejte zelenou moderní technologii a...
23.05.2018 - 11:33
Náraz do střechy auta znejistil v pondělí v noci řidiče jedoucího po Hradecké ulici.
23.05.2018 - 07:38
Komentáře