Reklama
reklama

Zoo Brno přichází opět na Radnickou. Tentokrát s novým projektem

Zaplavat si se žraloky, potopit se ke korálovým útesům, proletět se v hejnu plameňáků, prohlédnout si pandu nebo se dívat lvům přímo do očí. To vše se dá zažít v centru Brna na Radnické 6. ZOO Brno se tam opět vrátila a příští týden v prostorách Radnické otevře novou expozici s názvem Virtuální expedice.
Virtuální expedice     Foto: Centrum news/Veronika Maurerová
Virtuální expedice     Foto: Centrum news/Veronika Maurerová
Virtuální expedice     Foto: Centrum news/Veronika Maurerová

„V česku i střední Evropě to bude jedinečný zážitek. Podobné projekty jsou k vidění ve Francii, Spojených arabských emirátech, Číně, Austrálii a v USA. Chceme vyjít vstříc těm, kteří nemají zájem chodit do zoo kvůli tomu, že jsou zvířata ve výbězích a nemají možnost trávit celý den například na otevřených pláních či v deštném pralese. Ve Virtuální expedici nejsou žádné hranice a lidé se mohou pomyslně dostat do bezprostřední blízkosti rozmanitých živočichů po celém světě, a navíc v úchvatných prostředích,“ řekl ředitel Zoo Brno Martin Hovorka.

Záměrem Virtuální expedice je dostat se přímo k podstatě zvířat a ukázat lidem, že v zoo nejsou zvířata pouze zavřená v klecích, ale že slouží také k tomu, aby se jim pomáhalo.

Funguje to tak, že návštěvníci přijdou, sednou si na otáčivé křeslo, nasadí si speciální brýle a ocitnou se přímo mezi zvířaty. K dispozici mají celkem čtyři filmy, z toho jeden film trvá zhruba 10 – 12 minut. Prostřednictvím toho také chtějí lidem ukázat, jak intenzivní ochranu zvířata potřebují.

„Filmy máme od společnosti Wild Immersion, jejíž patronkou je známá ochránkyně přírody Jane Goodallová. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že je to zážitek, který si člověk opravdu zapamatuje a vryje se mu pod kůži,“ doplnil Hovorka.

Virtuální expedice začne pro veřejnost 21. ledna v Brně na Radnické 6. Otevřeno bude od úterý do neděle, a to vždy od 10:00 do 18:00 hodin. Vstupné je 130 Kč.  

Autor: 
návštěvník
Aktuálně
Různorodé zboží v ceně přes tři a půl tisíce korun údajně provezl kolem pokladen líšeňského supermarketu třiatřicetiletý muž.
29.09.2020 - 07:29
Jedni patří k jejich zastáncům a hojně je využívají, druzí by je nejraději nechali z města, a především z chodníků a silnic zmizet pryč. O čem je řeč? Přece o sdílených elektrokoloběžkách!
28.09.2020 - 08:16
Brněnské noční rozjezdy slaví letos v září 20 let provozu. Kořeny systému, kterým se inspirovala řada českých i evropských měst, však sahají až do 40. let minulého století. Dnes se každou půlhodinu...
26.09.2020 - 08:26
Zachránit čerstvě narozenou samičku divočáka se letos podařilo odchytáři brněnské městské policie Pavlu Antonínovi. Strážník ji během své služby našel u Brněnské přehrady, kde pobíhala ještě s...
25.09.2020 - 14:37
ČEZ po několika letech sníží cenu elektřiny pro fixované i nefixované produkty. Výrazná sleva čeká na české domácnosti u ČEZ i v případě plynu.
25.09.2020 - 07:01
Plastový pytel a v něm plastový odpad – ten dokáží tři studenti architektury z Fakulty stavební VUT proměnit za pár hodin v užitečný doplněk. Barevné plastové desky pak budí dojem abstraktních maleb...
24.09.2020 - 09:53
Komentáře