Reklama
reklama

Zoo Brno brázdí nová šelma z Madagaskaru

Galidie tenkopruhá je malá šelma vyskytující se pouze na Madagaskaru. Tento lasici lehce podobný tvor nyní pobývá i v Zoo Brno. V expozici se rozkoukává společně s lemury Alikou a Antanou.

Vzhledem k tomu, že se jedná o společenského tvora, nezůstane brněnská galidie dlouho sama. Partner by se k ní měl připojit co nevidět. Galidie žijí v rodinných skupinách, jejichž počt závisí na ročním období. V létě jsou skupiny početnější a může se v nich objevovat více dospělých samců a samic. V zimě se rozpadají a tvoří dočasné páry, matky s mláďaty nebo bakalářské skupiny samců. Někteří dospělí samci se toulají i zcela samostatně.

Galidie tenkopruhá je zařazena mezi zranitelné druhy a v evropských zoo populace jen mírně překračuje 20 jedinců v osmi chovatelských institucích.

Galidie jsou aktivní ve dne a živí se hmyzem. Nejraději mají larvy, které vyhrabávají ze země nebo dobývají z tlejícího dřeva. Výborně šplhají a jsou také zdatnými plavci.

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Riviéra Foto: Centrum news
Pro letošní sezonu chystá brněnské koupaliště Riviéra novinky. Přibudou například dvě venkovní kabinky, lehátka a devět párty stanů pro oddech ve stínu. Mění se také vstupné. Nyní vyjde dospělého...
22.05.2019 - 07:00
Muž z Blanska z okna v ulici Bezručova vyskočil dnes o půl šesté ráno. Zdravotníci se jej pokusili resuscitovat. Neúspěšně.
21.05.2019 - 19:40
Brněnské koupaliště Riviéra letos pro návštěvníky chystá řadu novinek – přibudou například dvě venkovní převlékací kabinky, nová lehátka a devět stanů sloužících pro oddech ve stínu. Rozšířila se i...
21.05.2019 - 15:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Majitelé rodinného domku v Šitbořicích vykopali v předzahrádce munici. Pyrotechnik potvrdil, že jde o dělostřeleckou minu z druhé světové války. Na místě ji odpálil.
21.05.2019 - 06:00
Radní Jihomoravského kraje odklepli opravy mostů přes náhon a přes řeku Svitavu v ulici Fryčajova v Brně a rekonstrukci půlkilometrového úseku silnice ve Valtrovicích na Znojemsku. Práce podle...
20.05.2019 - 19:47
Zastávka v Modřicích je prázdná, lidé raději čekají venku Foto: Centrum news
Smrad a špína. Tak by se dal popsat stav čekárny na konečné zastávce tramvaje číslo 2 Modřice, smyčka. Stovky cestujících denně tam čeká na navazující spoj. Sednout si do čekárny se ale odváží...
20.05.2019 - 17:33
Komentáře