Reklama
reklama

Znojmo vybojovalo play-off bravurním vítězstvím nad Ljublaní

O zápase rozhodla první třetina, ve které Orli poslali do soupeřovy sítě hned čtyři puky. Ve druhé části navázali dalšími třemi góly a nemusela je tak příliš mrzet bezbranková třetí část. Znojmo tedy ani v šestém ročníku nebude chybět ve vyřazovacích bojích.

K nejdůležitějšímu utkání dosavadního průběhu sezony naskočili Orli o poznání aktivněji. Již ve druhé minutě si nabruslil před Frazeeho domácí Lattner a poprvé trochu více rozvášnil tribuny. Znojemským ale jejich tlak poměrně brzy přinesl úvodní gól. Colton Yellow Horn těžil z náporu své formace v útočném pásmu a z mezikruží se trefil parádně. Lublaň si následně vysloužila přesilovku, v níž svého soupeře doslova svírala a několikrát i nebezpečně ohrozila. Červenočerní ale oslabení ustáli a z protiútoku mohl opět zlobit Yellow Horn, který tentokrát zblízka kotouč přes betony Frazeeho nepřecedil.

Orli svou kritickou chvíli přestáli a opět zaútočili do plných. Nejdříve využil zaváhání v rozehrání gólmana Csamangó, jenž následně ideálně namazal na hůl Patrika Nováka. Ten si zkušeně potáhl puk a nekompromisně zavěsil. Ještě nestačily utichnout oslavy druhého gólu a už fanoušci Znojma jásali potřetí. Po rychlém přechodu před brankáře Lublaně využil svého nedůsledného pokrytí David Bartoš a napálil kotouč do odkryté části svatyně. Kouč Slovinců si vzal oddechový čas, udělal změnu v brankovišti, ale nic nepomohlo. Čtvrtý zásah do zdecimované obrany zasadil Štěpán Csamangó v kombinaci s Patrikem Novákem. První jmenovaný nastřelil brusli Nováka, od níž puk doputoval za záda dezorientovaného Spreitzera.

Střelecké hody Orlů pokračovaly i v prostřední třetině. Martin Podešva mohl poděkovat za přesnou přihrávku před bránu, odkud z první zakončoval do poloprázdné klece. Domácí nadále drtili svého soupeře a hrálo se prakticky jen na jedné straně ledové plochy. A tak na sebe ani šestý gól nenechal dlouho čekat. Střelu od modré čáry Spreitzer jen vyrazil a pro Jana Šedu už nebyl problém z dorážky zakončit. Před polovinou duelu měla Lublaň znovu převahu muže v poli, což jí pomohlo k náporu na Schwarzovu svatyni. Domácí gólman ale předvedl dva skvělé zákroky, nejdříve zachytil na brankové čáře pokus Bussierese, o chvíli později vyzrál i na samostatný únik Uduče.

33. minutu okořenila nejen početní výhoda Znojma, ale i další pěkná trefa. Přihrávka napříč pásmem našla hůl Coltona Yellow Horna, jenž z první napálil puk za záda přesouvajícího se Spreitzera. Zbytek dějství se odehrával prakticky ve stále stejných kolejích, aktivnější domácí kombinovali v útočném pásmu, přitom se snažili nikam nespěchat a hlídat si i defenzivní činnosti.

Závěrečná část hry už tolik hokejové zábavy nepřinášela. O osudu zápasu bylo rozhodnuto a oba týmy si toho byly vědomy. Diváky tak alespoň rozproudily mexické vlny, které obíhaly zimním stadionem. Oživením se také stala Guimondova rána od modré, která jen těsně minula levou tyč Schwarzovy klece. Dalším světlým momentem třetiny se stala střela Lakose, která se už tentokrát regulárně otřela o tyčku brány Slovinců. Orli také dostali skvělou příležitost otestovat si svou početní výhodu pět na tři, ta tentokrát trvala téměř celé dvě minuty, ale nebyla využita. To už ale nemohlo nijak ubrat na důležitosti vítězství a zisku tří bodů, které se rovněž staly vstupenkou do play-off.

Třetiny: 4:0, 3:0, 0:0
Branky a nahrávky: 6. Yellow Horn (Bartoš, Plíhal), 12. Novák (Csamangó, Šeda), 12. Bartoš (Yellow Horn, Plíhal), 14. Novák (Csamangó, Stehlík), 22. Podešva (Lattner, Pucher), 25. Šeda (Csamangó, McMonagle), 33. Yellow Horn (McMonagle, Da Costa). Rozhodčí: Smetana, Zrnic – Kaspar, Zgonc.Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 2653. Střely na branku: 42:23. Průběh utkání: 7:0.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře