Reklama
reklama

Znojemští Orli mají o nové sezóně jasno

Hokejové Znojmo během prázdnin ožilo myšlenkami na novou sezónu a místní Orli se opět slétli na ledovou plochu. Jaké bylo přípravné období na devátý ročník a co letos fanoušky čeká?

Příprava

Po více než 140 dnech bez utkání odstartoval letošní přípravu druhé srpnové úterý zápas v rámci pardubického Memoriálu Zbyňka Kusého s týmem Admiral Vladivostok. Na ligu se Orli chystali v šestici zápasů. „Hrajeme jednou týdně, pak se můžeme v klidu připravovat. Pro trenéry je to takhle určitě lepší. Pokud by to bylo v rychlém sledu, tak nemáte čas reagovat. Toho tempa si užijeme v sezóně,“ uvedl v rozhovoru pro web Orlů sportovní manažer a trenér Miroslav Fryčer. Kromě ruského celku se střetli například i s týmem z Košic, Budapešti nebo Vítkovic. O složení jednotlivých formací tak měli trenéři jasno už před posledním testem na ligu.

Kádr

Na konci července opustil znojemský mančaft útočník Jan Bulín. Vedení klubu s ním rozvázalo smlouvu pro zásadní porušení životosprávy. „Děkujeme mu za odvedenou práci v našem klubu a přejeme mu hodně úspěchů v dalším osobním a sportovním životě," uvedl pro týmový web sportovní manažer klubu a hlavní trenér Miroslav Fryčer. V rámci zápasové přípravy naopak tým testoval dva mladé jednadvacetileté útočníky Michala Gaga a Vojtěcha Krejčiříka. Ten po odehrání Memorialu Zbyňka Kusého Orli opustil. „Rozloučili jsme se, protože máme v sestavě typově podobného hráče v Petru Beránkovi," podotkl pro web trenér Miroslav Fryčer. Své místo si naopak zajistil Michal Gago. „Je to pro nás využitelný hráč. Už máme představu o jeho roli,“ doplnil Miroslav Fryčer o odchovanci zlínského hokeje.

V létě tým posílil i jednatřicetiletý slovenský rekordman Matěj Češík. „Měl jsem tu bývalého spoluhráče z Banské Bystrice Marka Bira, který zde působil asi tři sezóny. Ten mi o Znojmu povídal a vždy to byly velmi pozitivní věci. Adam Sedlák mi to jen potvrzoval. Měl jsem opravdu dobré reference,“ vysvětlil Matěj Češík v rozhovoru pro Orly. Celkově kádr od května posílilo 10 hráčů.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Společnost Uber představila ve své aplikaci novou bezpečnostní funkci, která zajistí, že pasažér vždy nastoupí do toho správného vozu a k tomu správnému řidiči. Uživatelé si nyní mohou zapnout funkci...
09.08.2020 - 09:23
40 tisíc dětí, které mají minimálně jednoho rodiče ve výkonu trestu. Taková je situace v České republice. Podmínky, jak zachovat vztah mezi dítětem a jeho odsouzeným rodičem, však v legislativě chybí...
08.08.2020 - 09:13
Tvorbu českého sklářského výtvarníka Ilji Bílka můžete shlédnout na komentované prohlídce jeho výstavy Rezonance tvaru na hradě Špilberku.
08.08.2020 - 08:01
Vchod do Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně z ulice Leitnerova bude od pondělí vyhrazen pro příchozí do odběrového místa na test koronaviru.
07.08.2020 - 16:11
Nadcházející víkend bude opět ideální k času strávenému u vody. Kam vyrazit za koupáním v Jihomoravském kraji?
07.08.2020 - 08:21
Plánovaný úsek silnice X43 přes jihomoravskou metropoli by měl vést od Bosonohy, přes Bystrc až po Kníničky. To, zda lze komunikaci citlivě zasadit do krajiny a jak vlastně bude projekt vypadat,...
06.08.2020 - 14:55
Komentáře