Reklama
reklama

Znojemští Orli mají o nové sezóně jasno

Hokejové Znojmo během prázdnin ožilo myšlenkami na novou sezónu a místní Orli se opět slétli na ledovou plochu. Jaké bylo přípravné období na devátý ročník a co letos fanoušky čeká?

Příprava

Po více než 140 dnech bez utkání odstartoval letošní přípravu druhé srpnové úterý zápas v rámci pardubického Memoriálu Zbyňka Kusého s týmem Admiral Vladivostok. Na ligu se Orli chystali v šestici zápasů. „Hrajeme jednou týdně, pak se můžeme v klidu připravovat. Pro trenéry je to takhle určitě lepší. Pokud by to bylo v rychlém sledu, tak nemáte čas reagovat. Toho tempa si užijeme v sezóně,“ uvedl v rozhovoru pro web Orlů sportovní manažer a trenér Miroslav Fryčer. Kromě ruského celku se střetli například i s týmem z Košic, Budapešti nebo Vítkovic. O složení jednotlivých formací tak měli trenéři jasno už před posledním testem na ligu.

Kádr

Na konci července opustil znojemský mančaft útočník Jan Bulín. Vedení klubu s ním rozvázalo smlouvu pro zásadní porušení životosprávy. „Děkujeme mu za odvedenou práci v našem klubu a přejeme mu hodně úspěchů v dalším osobním a sportovním životě," uvedl pro týmový web sportovní manažer klubu a hlavní trenér Miroslav Fryčer. V rámci zápasové přípravy naopak tým testoval dva mladé jednadvacetileté útočníky Michala Gaga a Vojtěcha Krejčiříka. Ten po odehrání Memorialu Zbyňka Kusého Orli opustil. „Rozloučili jsme se, protože máme v sestavě typově podobného hráče v Petru Beránkovi," podotkl pro web trenér Miroslav Fryčer. Své místo si naopak zajistil Michal Gago. „Je to pro nás využitelný hráč. Už máme představu o jeho roli,“ doplnil Miroslav Fryčer o odchovanci zlínského hokeje.

V létě tým posílil i jednatřicetiletý slovenský rekordman Matěj Češík. „Měl jsem tu bývalého spoluhráče z Banské Bystrice Marka Bira, který zde působil asi tři sezóny. Ten mi o Znojmu povídal a vždy to byly velmi pozitivní věci. Adam Sedlák mi to jen potvrzoval. Měl jsem opravdu dobré reference,“ vysvětlil Matěj Češík v rozhovoru pro Orly. Celkově kádr od května posílilo 10 hráčů.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Sbory dobrovolných hasičů z Drnovic, Letovic, Zastávky, Brna – Králova Pole, Hoštěrádek – Rešova a Rostěnic. Ti všichni se probojovali do finále devátého ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku. O...
18.09.2019 - 12:24
Zastávka na Moravském náměstí Foto: MMB
Z téměř 1500 brněnských zastávek má přístřešek asi třetina. Poměr by se měl začít navyšovat. Na základě pokynu města prověří možné umístění dalších přístřešků dopravní podnik.
18.09.2019 - 06:00
Do univerzitní červené barvy se symbolicky převlékne hrad Špilberk. Dominanta Brna změní háb ve čtvrtek 19. září od 22. hodiny. Právě na tento den připadá 120. výročí největší technické univerzity v...
17.09.2019 - 20:00
Jihomoravští pneumologové otevřou ve středu 18. září dveře svých ambulancí a nabídnou lidem vyšetření plic. Cílem této akce je upozornit na smrtelnou nemoc – idiopatickou plicní fibrózu (IPF) – a...
17.09.2019 - 16:00
Město centru prodloužilo nájemní smlouvu na dům v ulici Sýpka (na fotce) Foto: Google maps
Centrum pro týrané a zneužívané děti v ulici Sýpka neskončí. Město organizaci Spondea, která centrum provozuje, prodloužila nájemní smlouvu.
17.09.2019 - 12:00
Kamenná čtvrť Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Lávka přes řeku Svratku spojující Poříčí a Táborského nábřeží je významnou spojkou pro pěší i cyklisty. Připravované protipovodňové opatření se ale dotkne i jí a bude vybudována nová. Stavba si...
17.09.2019 - 07:00
Komentáře