Reklama
reklama

Zloděj ukradl kolo, ale užil si ho jen čtvrt hodiny. Navíc ho neminula tučná pokuta

Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga

Chvilkové nepozornosti zákazníka cykloprodejny v centru města využil zloděj, který mu ve středu odcizil nezamčené jízdní kolo. Zklamaný osmatřicetiletý muž pak upnul své naděje k přivolané hlídce městské policie.

Litoval, že své starší horské kolo nechal nezajištěné a strážníkům detailně popsal, jak vypadalo a že na něm byla i nálepka s logem městské policie. Vzniklou škodu vyčíslil na tři tisíce korun a strážníkům předal kontaktní údaje pro případ, že by se jeho bicykl našel. A dočkal se už za necelou čtvrthodinu.

Přes vysílačky se důležité informace dostaly ke všem hlídkám městské policie a jedna z nich si čtyři kilometry od místa, kde byla ztráta nahlášena, všimla muže, který držel kolo odpovídající popisu.

Poškozený po chvíli na uvedenou adresu přijel a potvrdil, že jde skutečně o jeho jízdní kolo a že je v takovém stavu, v jakém ho viděl naposledy. Pětadvacetiletý muž, který se strážníkům ke krádeži přiznal, odešel s vysokou pokutou.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Už to bude téměř měsíc, kdy se silnice v brněnském středu zahalily do modré barvy. Jak se vede modrým zónám a jak funguje rezidentní parkování v reálu?
23.09.2018 - 18:18
Komentáře