Reklama
reklama

Zloděj ukradl kolo, ale užil si ho jen čtvrt hodiny. Navíc ho neminula tučná pokuta

Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga

Chvilkové nepozornosti zákazníka cykloprodejny v centru města využil zloděj, který mu ve středu odcizil nezamčené jízdní kolo. Zklamaný osmatřicetiletý muž pak upnul své naděje k přivolané hlídce městské policie.

Litoval, že své starší horské kolo nechal nezajištěné a strážníkům detailně popsal, jak vypadalo a že na něm byla i nálepka s logem městské policie. Vzniklou škodu vyčíslil na tři tisíce korun a strážníkům předal kontaktní údaje pro případ, že by se jeho bicykl našel. A dočkal se už za necelou čtvrthodinu.

Přes vysílačky se důležité informace dostaly ke všem hlídkám městské policie a jedna z nich si čtyři kilometry od místa, kde byla ztráta nahlášena, všimla muže, který držel kolo odpovídající popisu.

Poškozený po chvíli na uvedenou adresu přijel a potvrdil, že jde skutečně o jeho jízdní kolo a že je v takovém stavu, v jakém ho viděl naposledy. Pětadvacetiletý muž, který se strážníkům ke krádeži přiznal, odešel s vysokou pokutou.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Některé zastávky, na kterých musí lidé na vozíčku překonávat překážky například v podobě obrubníku, budou nově bezbariérové. Při přestavbě překážky dopravní podnik odstraní.
19.06.2018 - 19:41
Při úklidu lze narazit na různé věci, avšak na nález z minulého týdne nezapomene žena, která při úklidu objevila ruční granát. Stalo se tak v Kyjově na Hodínsku při vyklízení rodinného domku. O ruční...
19.06.2018 - 14:00
Rozsáhlá rekonstrukce silnice I/50 ve Slavkově u Brna pokračuje. Uzavírka se v dnech 19. června až 29. června dostane do fáze, kdy dopravu budou po dobu deseti dnů řídit semafory.
19.06.2018 - 12:00
Festival Foto: TIC
Největší oslava letošního 100. výročí založení samostatného Československa se odehrála na téměř 6,5 hektaru se po 3 týdny a 4 víkendy. Přinesla 85 koncertů, 55 besed, dala vzniknout jednomu novému...
19.06.2018 - 08:00
Rozšířená realita, autentické historické příběhy a šifry – tyto novinky mohou zažít návštěvníci hradu Špilberk v Brně. Hra „Příběhy z kasemat“ jim představí tuto klasickou brněnskou památku...
18.06.2018 - 21:18
Fotografie z festivalu Foto: Kamenka open facebook
V Kamenné čtvrti v Brně se bude od pátku do neděle konat festival nesoucí název Kamenka open. Představí se například cimbálový soubor a další živá muzika, divadlo nebo cirkus.
18.06.2018 - 11:08
Komentáře