Reklama
reklama

Zloděj využil pro krádež v nákupním centru lstivou taktiku. Přišel si tak na 40 tisíc

Zloděj okradl muže o veškerou hotovost a také platební kartu, ze které se mu podařilo vybrat 40 tisíc. Využil nepozornosti šestačtyřicetiletého muže při výměně pneumatiky, kterou předtím zloděj sám propíchl.
Defekty a různé poruchy na vozidlech mnohdy vytváří zloději, aby se jim snadněji kradlo. Foto: Centrum news
 V boku pneumatiky byly proříznuté dvě díry Foto: PČR JMK

Anonymity velkého nákupního centra v Brně využil lstivý zloděj. Tam si se svým vozem přijel včera večer nakoupit i šestačtyřicetiletý muž. Po tom co nakoupil, chtěl z parkoviště odjet. Po několika metrech jízdy však zjistil, že má prázdné jedno kolo. Aby se dostal k rezervě, musel vyskládat obsah zavazadlového prostoru. A to byl okamžik, na který zloděj čekal. Navíc ještě proti muži opravujícímu defekt rozsvítil dálková světla na svém voze. Oslněný muž měl jenom malou šanci zpozorovat lapku, který mu během výměny kola prohledával věci ve voze.

Z peněženky mu vybral veškerou hotovost a také platební kartu, ze které mu odčerpal dalších čtyřicet tisíc korun. "Jak se ukázalo, ani kolo na voze neztratilo vzduch náhodou, v boku pneumatiky byly proříznuté dvě díry," uvedl policejní mluvčí David Chaloupka.

Policie varuje. Defekty a různé poruchy na vozidlech mnohdy vytváří zloději, aby se jim snadněji kradlo. Mnoho nových vozů už umožňuje mít odemčený jen zavazadlový prostor a zbytek dveří nechat bezpečně uzamčené. Využíváním této funkce máte velkou šanci, že si na vás zloděj jen tak nepřijde.

Zdroj: PČR JMK

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Různorodé zboží v ceně přes tři a půl tisíce korun údajně provezl kolem pokladen líšeňského supermarketu třiatřicetiletý muž.
29.09.2020 - 07:29
Jedni patří k jejich zastáncům a hojně je využívají, druzí by je nejraději nechali z města, a především z chodníků a silnic zmizet pryč. O čem je řeč? Přece o sdílených elektrokoloběžkách!
28.09.2020 - 08:16
Brněnské noční rozjezdy slaví letos v září 20 let provozu. Kořeny systému, kterým se inspirovala řada českých i evropských měst, však sahají až do 40. let minulého století. Dnes se každou půlhodinu...
26.09.2020 - 08:26
Zachránit čerstvě narozenou samičku divočáka se letos podařilo odchytáři brněnské městské policie Pavlu Antonínovi. Strážník ji během své služby našel u Brněnské přehrady, kde pobíhala ještě s...
25.09.2020 - 14:37
ČEZ po několika letech sníží cenu elektřiny pro fixované i nefixované produkty. Výrazná sleva čeká na české domácnosti u ČEZ i v případě plynu.
25.09.2020 - 07:01
Plastový pytel a v něm plastový odpad – ten dokáží tři studenti architektury z Fakulty stavební VUT proměnit za pár hodin v užitečný doplněk. Barevné plastové desky pak budí dojem abstraktních maleb...
24.09.2020 - 09:53
Komentáře