Reklama
reklama

Ženu, která chtěla údajně spáchat sebevraždu, hledala policie z celé jižní Moravy

Na linku důvěry zavolala krátce po půlnoci žena s tím, že stojí na rozhledně a chce spáchat sebevraždu. Nechtěla však říct, na které. Půlnoční telefonát tak zaměstnal na několik hodin policejní hlídky na celé jižní Moravě. Nakonec ji policie našla u příbuzné.
Ilustrační foto Foto: Centrum news

Jen několik minut po půlnoci přijalo policejní operační středisko oznámení z linky důvěry. Pracovníci této linky totiž již hodinu hovořili s ženou, která uváděla, že chce spáchat sebevraždu. Měla zkombinovat léky s alkoholem a nacházet se na rozhledně na jižní Moravě.

"Během hovoru přestávala žena komunikovat, jevila se ospalá. Bez nadsázky se dá říci, že po volající ženě pátrali policisté z celé jižní Moravy," uvedla policejní mluvčí Alice Musilová. Pátrání bylo velmi obtížné, protože policisté měli velmi málo informací.

Žena nechtěla sdělit, kde se nachází a hovořila jen v náznacích. Policisté vysílali hlídky k prověření všech rozhleden v okolí. Asi ve dvě hodiny ráno nastal obrat. Vyškovským policistům se podařilo zjistit pravděpodobnou totožnost volající ženy. Museli vzbudit lékaře, o kterém se žena zmínila. "Nicméně stále jsme nevěděli, kde se žena nachází. Evidence také na ženu prozradily, že již v minulosti vyhrožovala sebevraždou a hledala ji policie," řekla Musilová.

Z dosud získaných indicií se dalo předpokládat, že okruh pátrání se zaměří více na Vyškovsko. Velmi také zbystřili bučovičtí policisté, protože v jejich teritoriu měla žena pobývat. Nakonec se ukázalo, že žena se nenachází na žádné rozhledně, dokonce se ani nepohybuje venku. Po třetí hodině ji vypátrali bučovičtí policisté, jak spí u své příbuzné, kde momentálně pobývá. Hlídka naměřila čtyřiatřicetileté ženě 1,9 promile alkoholu. "Ženu jsme předali do péče lékařů. Její jednání bude řešeno v rámci přestupkového řízení," dodala Musilová.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Dívka odešla z koupaliště Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nedělní návštěvu kohoutovického aquaparku ukončily předčasně neshody mezi rodiči a desetiletou dívkou. Dcera se podle šestatřicetileté ženy volající na linku 156 urazila a odešla z areálu.
25.06.2019 - 09:36
Brněnské letiště Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Do výběrového řízení na leteckého dopravce pro spojení z Brna do Mnichova nepřišla žádná nabídka. Včera skončila lhůta pro podání nabídek. Brno tak zůstane bez linky do Mnichova.
25.06.2019 - 08:00
Několik silnic druhé a třetí třídy v Jihomoravském kraji čeká rekonstrukce. Dělníci opraví například cesty mezi Starovičkami, Rakvicemi a Břeclaví, Šaraticemi a Milešovicemi nebo Újezdem u Brna a...
24.06.2019 - 20:00
Letní kino v historických kulisách radnice Brna-střed je opět zde. Na adrese Dominikánská 2 se od 28. června 2019 až do 30. srpna 2019 budou každý den a za každého počasí promítat kinematografické...
24.06.2019 - 17:19
Pavilon G Foto: FN Brno
Fakultní nemocnice Brno začala s velkou rekonstrukcí Psychiatrické kliniky. Opraví pavilon G v Bohunicích z roku 1962, který svým účelům již nevyhovuje.
24.06.2019 - 13:57
Foto z akce Foto: Fire Brno
Mladá žena spadla v neděli dopoledne z lomu Hády. V těžko přístupném terénu ji našel kolemjdoucí. Vrtulník zraněnou transportoval do nemocnice. Žena utrpěla vážná zranění.
24.06.2019 - 07:00
Komentáře