Reklama
reklama

Ženu, která chtěla údajně spáchat sebevraždu, hledala policie z celé jižní Moravy

Na linku důvěry zavolala krátce po půlnoci žena s tím, že stojí na rozhledně a chce spáchat sebevraždu. Nechtěla však říct, na které. Půlnoční telefonát tak zaměstnal na několik hodin policejní hlídky na celé jižní Moravě. Nakonec ji policie našla u příbuzné.
Ilustrační foto Foto: Centrum news

Jen několik minut po půlnoci přijalo policejní operační středisko oznámení z linky důvěry. Pracovníci této linky totiž již hodinu hovořili s ženou, která uváděla, že chce spáchat sebevraždu. Měla zkombinovat léky s alkoholem a nacházet se na rozhledně na jižní Moravě.

"Během hovoru přestávala žena komunikovat, jevila se ospalá. Bez nadsázky se dá říci, že po volající ženě pátrali policisté z celé jižní Moravy," uvedla policejní mluvčí Alice Musilová. Pátrání bylo velmi obtížné, protože policisté měli velmi málo informací.

Žena nechtěla sdělit, kde se nachází a hovořila jen v náznacích. Policisté vysílali hlídky k prověření všech rozhleden v okolí. Asi ve dvě hodiny ráno nastal obrat. Vyškovským policistům se podařilo zjistit pravděpodobnou totožnost volající ženy. Museli vzbudit lékaře, o kterém se žena zmínila. "Nicméně stále jsme nevěděli, kde se žena nachází. Evidence také na ženu prozradily, že již v minulosti vyhrožovala sebevraždou a hledala ji policie," řekla Musilová.

Z dosud získaných indicií se dalo předpokládat, že okruh pátrání se zaměří více na Vyškovsko. Velmi také zbystřili bučovičtí policisté, protože v jejich teritoriu měla žena pobývat. Nakonec se ukázalo, že žena se nenachází na žádné rozhledně, dokonce se ani nepohybuje venku. Po třetí hodině ji vypátrali bučovičtí policisté, jak spí u své příbuzné, kde momentálně pobývá. Hlídka naměřila čtyřiatřicetileté ženě 1,9 promile alkoholu. "Ženu jsme předali do péče lékařů. Její jednání bude řešeno v rámci přestupkového řízení," dodala Musilová.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Foto z loňského ročníku Foto: MMB
Po stopách vládců, osobností s tragickými osudy nebo soch? Nebo raději na prohlídku vnitrobloků či bývalých dělnických kolonií? Turistické informační centrum vyzvalo Brňany, aby si vytvořili vlastní...
25.03.2019 - 19:55
Z důvodu opravy mostů bude od 30. března 2019 uzavřen sjezd z dálnice D1 na 226. kilometru Vyškov-západ. Řidiči jedoucí od Brna mohou sjet z D1 na sjezdu u Marchanic – EXIT 230, Vyškov-východ.
25.03.2019 - 16:00
Třetím rokem si mohou Brňané zažádat o dotaci na roční elektronickou šalinkartu ve výši 1 425 korun. Loni si o ni zažádalo 33 025 občanů. Letos zatím 20 970.
25.03.2019 - 12:02
Poničené toalety Foto: PČR JMK
Rozbitá toaleta v čekárně lékaře v Králově Poli zůstala v pátek odpoledne po návštěvě mladého muže. Strážníky požádala prostřednictvím linky 156 o pomoc zdravotní sestra, která si nevěděla s...
25.03.2019 - 08:00
Galerie s obchody, restaurace, rakouský konzulát nebo kanceláře. Prostory dlouhá léta zející prázdnotou opět zaplaví ruch a život.
24.03.2019 - 07:24
Běh Lužánkami Foto: Centrum news
Na své si tento víkend přijdou příznivci sportu. Dnes si běžci porovnají své síly v již tradičním závodu Běh Lužánkami. Do neděle se navíc v plaveckém stadionu Lužánky koná Evropský pohár ve vodním...
23.03.2019 - 08:00
Komentáře