Reklama
reklama

Ze střechy brněnské tržnice zazní do ulic Vivaldi, Mahler a Rossini

Brněnská filharmonie se po nucené pauze opět vrací k živým vystoupením. V rámci kampaně Díky Brno!, kterou brněnský magistrát děkuje svým obyvatelům za zvládnutí posledních týdnů, odehraje v pondělí 25. května další koncert v netradičním prostředí.

V pořadí druhý koncert Filharmonie Brno pro veřejnost po hromadném uzavření kulturních institucí rozezní v pondělí od sedmé hodiny večerní Zelný trh. Přibližně čtyřicetiminutový program, během nějž se představí devět hudebníků, které v jedné skladbě doprovodí i harfistka Dominika Svozilová, se totiž uskuteční na střeše brněnské tržnice. „Moc se těšíme, že si po dlouhé době společně zahrajeme. Sice netypicky, bez blízkosti posluchačů, ale i tak je to pro nás velká radost,“ uvedl koncertní mistr Pavel Šabacký.

V podání violoncellistů zazní skladby Vivaldiho, Mahlera nebo Rossiniho. Hudebníky hrající na střeše lidé nejen uslyší, ale také uvidí. „Posluchači budou moci celý koncert sledovat online na velkoplošné obrazovce na Zelném trhu. Ta bude v provozu už od pondělního poledne a lidé se na ní dozvědí novinky z brněnských institucí, jako například aktuální otevírací dobu a pokyny pro využití jejich služeb,“ popsala primátorka města Brna Markéta Vaňková.

„Tento koncert je nejen poděkováním, ale také pozvánkou do naší 65. sezony, jejíž prodej začíná právě ten den,“ uvedla ředitelka Filharmonie Brno Marie Kučerová.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Ocenit profesionalitu zásahů dobrovolných hasičů a preventivní činnost sborů dobrovolných hasičů a hasičských sborů. To je cíl ankety Dobrovolní hasiči roku. Přihlašování sborů a jednotek bylo dnes...
29.05.2020 - 16:30
O šest týdnů později a bez slavnostního ceremoniálu. Tak odstartuje poslední květnovou sobotu letošní 74. plavební sezóna na Brněnské přehradě, která přinese Brňanům i některé novinky.
29.05.2020 - 12:25
Kde najdou Brňané ve svém městě náměstí Ludvíka Kundery? Zatím nikde. To se však brzy změní. Kromě něj se jihomoravská metropole rozroste například i o novou ulici.
29.05.2020 - 08:13
Od prvního červnového dne musí řidiči projíždějící stavbou Velkého městského okruhu v Žabovřeské ulici počítat se změnami organizace dopravy. Novinky budou platit zhruba měsíc.
28.05.2020 - 16:02
Na nenápadné černé oblečení a rychlost vsadil muž, který včera před čtvrtou hodinou ranní vešel do podchodu pod hlavním nádražím.
28.05.2020 - 09:17
Rubín, Musilka, hvězdárna a Dělnický dům. Celkem čtyři setkání s Brňany připravila na červen Kancelář architekta města. Společně se zástupci vedení města a Odboru územního plánování a rozvoje chtějí...
28.05.2020 - 07:49
Komentáře