Reklama
reklama

Ze střechy brněnské tržnice zazní do ulic Vivaldi, Mahler a Rossini

Brněnská filharmonie se po nucené pauze opět vrací k živým vystoupením. V rámci kampaně Díky Brno!, kterou brněnský magistrát děkuje svým obyvatelům za zvládnutí posledních týdnů, odehraje v pondělí 25. května další koncert v netradičním prostředí.

V pořadí druhý koncert Filharmonie Brno pro veřejnost po hromadném uzavření kulturních institucí rozezní v pondělí od sedmé hodiny večerní Zelný trh. Přibližně čtyřicetiminutový program, během nějž se představí devět hudebníků, které v jedné skladbě doprovodí i harfistka Dominika Svozilová, se totiž uskuteční na střeše brněnské tržnice. „Moc se těšíme, že si po dlouhé době společně zahrajeme. Sice netypicky, bez blízkosti posluchačů, ale i tak je to pro nás velká radost,“ uvedl koncertní mistr Pavel Šabacký.

V podání violoncellistů zazní skladby Vivaldiho, Mahlera nebo Rossiniho. Hudebníky hrající na střeše lidé nejen uslyší, ale také uvidí. „Posluchači budou moci celý koncert sledovat online na velkoplošné obrazovce na Zelném trhu. Ta bude v provozu už od pondělního poledne a lidé se na ní dozvědí novinky z brněnských institucí, jako například aktuální otevírací dobu a pokyny pro využití jejich služeb,“ popsala primátorka města Brna Markéta Vaňková.

„Tento koncert je nejen poděkováním, ale také pozvánkou do naší 65. sezony, jejíž prodej začíná právě ten den,“ uvedla ředitelka Filharmonie Brno Marie Kučerová.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Na tísňovou linku městské policie se včera odpoledne obrátil pracovník úřadu práce v centru města.
11.08.2020 - 18:56
Pátera Martina Středu, jezuitu, který sehrál klíčovou roli při obraně Brna před Švédy, připomene socha. Ta bude odhalena před kostelem Nanebevzetí Panny Marie v rámci festivalu Den Brna.
11.08.2020 - 12:29
Pozornost ženy upoutalo barevné klubko ukryté ve vysoké trávě nedaleko bytového domu v Bystrci. Když přišla blíž, uviděla asi dvoumetrového hada.
11.08.2020 - 08:12
Ještě 4 dny mohou ti, kdo splňují podmínky vládního programu COVID – Nájemné, požádat v jihomoravské metropoli o prominutí nájmu nebytových prostor.
10.08.2020 - 17:08
Na pobyt na jižní Moravě mohla kvůli vlastní roztržitosti nemile vzpomínat mladá žena z Prahy. Dovolenou jí zachránil sedmatřicetiletý poctivec.
10.08.2020 - 08:12
Společnost Uber představila ve své aplikaci novou bezpečnostní funkci, která zajistí, že pasažér vždy nastoupí do toho správného vozu a k tomu správnému řidiči. Uživatelé si nyní mohou zapnout funkci...
09.08.2020 - 09:23
Komentáře