Reklama
reklama

Začala nová éra ve zdravotnické komunikaci. Brno testuje systém za 20 miliónů

Na konci dubna začala nová éra v komunikaci mezi jihomoravskou Zdravotnickou záchrannou službou a oběma brněnskými fakultními nemocnicemi. Začal totiž fungovat nový komunikační software pro výměnu informací o transportovaných pacientech záchrannou službou do fakultních nemocnic. Záchranáři tak mají při převozu pacienta jasný přehled o vytíženosti jednotlivých nemocnic.

V datové větě se lékaři dozví veškeré potřebné údaje o pacientovi, stavu jeho životních funkcí a potřebě jeho transportu na vysoce specializovaná pracoviště. Veškeré informace jsou ve strukturované, přehledné podobě, vše se ukládá do historie systému a je tedy zpětně dohledatelné. "Tento nový systém povede ke zkrácení komunikace, odstranění šumu v informacích a zvýšení efektivity distribuce pacientů do našich nemocnic. To bude mít ve výsledku pozitivní vliv na zlepšení péče o naše společné pacienty," uvedla mluvčí Fakultní nemocnice Brno Anna Mrázová.

Díky projektu za zhruba 20 milionů korun nahradí verbální domluvu posádky s operátorem tísňové linky datová komunikace, která vyloučí možnost zkomolení nebo ztráty informací o stavu pacienta.

Centrální dispečink pro obě brněnské fakultní nemocnice bude ve Fakultní nemocnici Brno. Za půl roku zkušebního provozu chtějí záchranáři s lékaři odhalit chyby systému a od 1. ledna 2015 spustit ostrý provoz. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře