Reklama
reklama

Začala nová éra ve zdravotnické komunikaci. Brno testuje systém za 20 miliónů

Na konci dubna začala nová éra v komunikaci mezi jihomoravskou Zdravotnickou záchrannou službou a oběma brněnskými fakultními nemocnicemi. Začal totiž fungovat nový komunikační software pro výměnu informací o transportovaných pacientech záchrannou službou do fakultních nemocnic. Záchranáři tak mají při převozu pacienta jasný přehled o vytíženosti jednotlivých nemocnic.

V datové větě se lékaři dozví veškeré potřebné údaje o pacientovi, stavu jeho životních funkcí a potřebě jeho transportu na vysoce specializovaná pracoviště. Veškeré informace jsou ve strukturované, přehledné podobě, vše se ukládá do historie systému a je tedy zpětně dohledatelné. "Tento nový systém povede ke zkrácení komunikace, odstranění šumu v informacích a zvýšení efektivity distribuce pacientů do našich nemocnic. To bude mít ve výsledku pozitivní vliv na zlepšení péče o naše společné pacienty," uvedla mluvčí Fakultní nemocnice Brno Anna Mrázová.

Díky projektu za zhruba 20 milionů korun nahradí verbální domluvu posádky s operátorem tísňové linky datová komunikace, která vyloučí možnost zkomolení nebo ztráty informací o stavu pacienta.

Centrální dispečink pro obě brněnské fakultní nemocnice bude ve Fakultní nemocnici Brno. Za půl roku zkušebního provozu chtějí záchranáři s lékaři odhalit chyby systému a od 1. ledna 2015 spustit ostrý provoz. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Každý si představuje ideální víkend jinak. Ten před Velikonocemi, tedy 24. a 25. března, si zájemci mohou zajít do infocentra jaderné elektrárny Dukovany, které si pro návštěvníky připravilo...
20.03.2018 - 14:00
Komentáře