Reklama
reklama

V Brně je největší centrum, ve kterém zachraňují pacienty s cévní mozkovou příhodou

Ve Fakultní nemocnici Brno bylo otevřeno zrekonstruované Cerebrovaskulární centrum, které paří do sítě center pro pacienty s cévní mozkovou příhodou. Přístrojová i stavební modernizace si vyžádala investice ve výši šedesát devět miliónů korun. Ty byly hrazeny jak z prostředků Evropské unie, tak z vlastních zdrojů nemocnice.

Brněnské cerebrovaskulární centrum je v současnosti největším centrem, co do počtu přijímaných pacientů v České republice. Zajišťuje pomoc nejen obyvatelům Brna, ale i Jihomoravského kraje a lidem z části kraje Vysočina a Zlínského kraje.

Cévní mozkové příhody jsou jedním z celospolečensky nejvýznamnějších zdravotních problémů. „Jsou totiž třetí nejčastější příčinou smrti a nejčastější příčinou invalidity a nesoběstačnosti v dospělém věku,“ podotkla mluvčí nemocnice Anna Mrázová.

Po rekonstrukci má Neurologická klinika FN Brno k dispozici: 5 lůžek JIP (1x jednolůžkový a 2x dvoulůžkový pokoj se zázemím), 8 lůžek iktové jednotky (o 2 lůžka více), 9 monitorovaných lůžek a  rehabilitací (nově zřízena v místě bývalé jídelny).

Za rok 2013 bylo ve FN Brno akutně hospitalizováno 860 pacientů s cévním onemocněním mozku. „Pacienti s cévním onemocněním mozku tvoří 34 procent přijatých pacientů na Neurologickou kliniku FN Brno, ale obsazují téměř polovinu lůžkové kapacity, což je dáno podstatně delší ošetřovací dobou těchto nemocných. Průměrná ošetřovací doba nemocného s cévní příhodou je totiž téměř o třetinu delší než u ostatních nemocných,“ doplnila informace Mrázová.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře