Reklama
reklama

Účinná, ale drahá metoda léčby lupénky. Biologika stojí 30 tisíc na měsíc

Mokvající, zanícená místa a svědivé, bílé, odlupující se šupinky kůže. Tak vypadají těla pacientů, kteří trpí lupénkou. Pomoci jim umí lékaři z brněnské Fakultní nemocnice U svaté Anny. Za nejmodernější a vysoce účinnou léčbu lupénky označují léčbu biologiky.  

„Účinnost biologické léčby je velká věc,“ tvrdí o nejnovější metodě, jak zbavit nemocné šupin na kůži, přednosta I. dermatovenerologické kliniky Vladimír Vašků.

Biologika jsou látky vyráběné biotechnologickými metodami a cíleně zasahují do zánětů v kůži lidí trpících lupénkou. Biologickou léčbou ale může projít jen pacient, kterému ji schválí zdravotní pojišťovna a který je zaregistrován v centru biologické léčby lupénky. „Léčba je velice drahá, na jeden měsíc stojí až 30 tisíc korun. V České republice přesto vzniklo šestnáct center,“ dodává Vašků.

Jedním z osmi set pacientů, které se v centrech léčí, je i třiatřicetiletý Zdeněk z Boskovic. S lupénkou bojuje už patnáct let a až po léčbě biologiky se během půl roku zbavil všech strupů na břiše i nohou. „Nyní chodím i na plovárnu, už se po mě lidé s odporem neohlížejí,“ pochvaluje si mladý muž.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře