Reklama
reklama

Sirnou vodu napustí na podzim ve Velkých Losinách do nových bazénů

Termální lázně Velké Losiny patří mezi nejznámější a nejstarší moravské lázně s dlouholetou tradicí. Z termálních pramenů tam vyvěrá 36,8 stupňů Celsia teplá sirná minerální voda. Pacienti si ve velkých Losinách léčí nemoci oběhového a pohybového ústrojí, nervové, kožní a onkologické.

Ve Velkých Losinách návštěvníci a lázeňští hosté vyhledávají především jedinečné léčebné účinky místních termálních sirných minerálních vod. Tento přírodní léčebný zdroj tvoří podstatu hydroterapie a přispívá k relaxaci svalstva, ohebnosti kloubů, k posilování svalstva formou plavání a pomáhá termoregulaci. V areálu lázeňského parku se nachází jedinečné venkovní termální koupaliště.

První zmínka o lázních pochází z roku 1562, v předloňském roce si tak lázně připomněly 450 let od svého založení. Už tehdy se tam k léčbě využíval jedinečný přírodní zdroj – minerální termální sirné prameny. Dlouholetá tradice koupelí a vodních rehabilitací s využitím unikátních téměř 37 stupňů teplých minerálních pramenů pokračuje i v moderní současnosti lázní. Prvotřídní léčebná rehabilitace je zde poskytována dětem i dospělým. Pobyty na čistém vzduchu pomohou i lidem, kteří mají problémy s dýchacími cestami.

Termální lázně Velké Losiny se nově zařadily mezi místa, která mohou poskytovat plně či částečně hrazené léčebně rehabilitační pobyty pro dospělé i dětské pacienty s dermatologickými potížemi. Patří sem zejména chronická kožní onemocnění  jako jsou lupénka, kontaktní či atopický ekzém, keratodermis, neurodermis, ale také stavy po popáleninách.

Ubytovat se můžete přímo v lázeňském areálu, v lázeňských hotelech, vile nebo sanatoriu. Na podzim letošního roku bude ve Velkých Losinách dokončena výstavba jedinečného Therme parku. „Tři venkovní i tři vnitřní bazény budou stejně jako dětské brouzdaliště naplněny výhradně vodou z našeho termálního minerálního pramene Žerotín. Největší efekt na zdraví pak bude mít jeden bazén, v němž nebude minerální voda nijak chemicky upravována a v němž budeme doporučovat maximálně třicetiminutový pobyt,“ uvedla Stanislava Kopecká z Lázní Losiny. Velikostí a zaměřením bude možné losinský termální park srovnávat s proslulými rakouskými Laa an der Thaya či Gmünd.

Pokud ale dáváte přednost krásným výhledům a opravdu aktivní dovolené s možností sportovního vyžití pro celou rodinu, najdete ve Velkých Losinách ubytování  také v těsné blízkosti unikátní obory Eco park. Návštěvníci si zde užijí krásy přírody Jeseníků, tak zblízka, jak to běžně není možné. Wellness hotel Diana je ideálním prototypem BABY-FRIENDLY hotelu, tedy přátelského k dětem, a pyšní se také certifikátem Czech Speciále, který je označením vysoké kvality české kuchyně

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře