Reklama
reklama

Sirnou vodu napustí na podzim ve Velkých Losinách do nových bazénů

Termální lázně Velké Losiny patří mezi nejznámější a nejstarší moravské lázně s dlouholetou tradicí. Z termálních pramenů tam vyvěrá 36,8 stupňů Celsia teplá sirná minerální voda. Pacienti si ve velkých Losinách léčí nemoci oběhového a pohybového ústrojí, nervové, kožní a onkologické.

Ve Velkých Losinách návštěvníci a lázeňští hosté vyhledávají především jedinečné léčebné účinky místních termálních sirných minerálních vod. Tento přírodní léčebný zdroj tvoří podstatu hydroterapie a přispívá k relaxaci svalstva, ohebnosti kloubů, k posilování svalstva formou plavání a pomáhá termoregulaci. V areálu lázeňského parku se nachází jedinečné venkovní termální koupaliště.

První zmínka o lázních pochází z roku 1562, v předloňském roce si tak lázně připomněly 450 let od svého založení. Už tehdy se tam k léčbě využíval jedinečný přírodní zdroj – minerální termální sirné prameny. Dlouholetá tradice koupelí a vodních rehabilitací s využitím unikátních téměř 37 stupňů teplých minerálních pramenů pokračuje i v moderní současnosti lázní. Prvotřídní léčebná rehabilitace je zde poskytována dětem i dospělým. Pobyty na čistém vzduchu pomohou i lidem, kteří mají problémy s dýchacími cestami.

Termální lázně Velké Losiny se nově zařadily mezi místa, která mohou poskytovat plně či částečně hrazené léčebně rehabilitační pobyty pro dospělé i dětské pacienty s dermatologickými potížemi. Patří sem zejména chronická kožní onemocnění  jako jsou lupénka, kontaktní či atopický ekzém, keratodermis, neurodermis, ale také stavy po popáleninách.

Ubytovat se můžete přímo v lázeňském areálu, v lázeňských hotelech, vile nebo sanatoriu. Na podzim letošního roku bude ve Velkých Losinách dokončena výstavba jedinečného Therme parku. „Tři venkovní i tři vnitřní bazény budou stejně jako dětské brouzdaliště naplněny výhradně vodou z našeho termálního minerálního pramene Žerotín. Největší efekt na zdraví pak bude mít jeden bazén, v němž nebude minerální voda nijak chemicky upravována a v němž budeme doporučovat maximálně třicetiminutový pobyt,“ uvedla Stanislava Kopecká z Lázní Losiny. Velikostí a zaměřením bude možné losinský termální park srovnávat s proslulými rakouskými Laa an der Thaya či Gmünd.

Pokud ale dáváte přednost krásným výhledům a opravdu aktivní dovolené s možností sportovního vyžití pro celou rodinu, najdete ve Velkých Losinách ubytování  také v těsné blízkosti unikátní obory Eco park. Návštěvníci si zde užijí krásy přírody Jeseníků, tak zblízka, jak to běžně není možné. Wellness hotel Diana je ideálním prototypem BABY-FRIENDLY hotelu, tedy přátelského k dětem, a pyšní se také certifikátem Czech Speciále, který je označením vysoké kvality české kuchyně

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře