Reklama
reklama

Špičkové zařízení pro seniory s Alzheimerem poradí, jak na chorobu 21. století

Za pouhé čtyři roky existence se Domov pro seniory v Šanově stal respektovaným zařízením u veřejnosti i odborníků. Je držitelem prestižního certifikátu kvality Vážka, který Česká alzheimerovská společnost uděluje jen při splnění řady přísných kritérií, získal i Cenu kvality od Asociace poskytovatelů služeb ČR. Občanské sdružení Veselý senior jej loni vyhlásilo dokonce 3. nejlepším seniorcentrem v zemi. Zakladatel zařízení Jiří Dušek se může pochlubit titulem Manažer sociálních služeb 2013. Chcete vědět, jak se v takovém zařízení v kraji vína s rodinnou atmosférou seniorům žije a jakými aktivitami tráví svůj čas? DS ANAVITA v Šanově, specializovaný na Azheimerovu chorobu a demence ve všech stádiích, zve nyní srdečně veřejnost na prohlídku.

"Návštěvníkům ve čtvrtek 29. května představíme zázemí pro klienty, jejich každodenní aktivizace, terapie a relaxaci, i velmi příjemnou zahradu. Od 9.30 hodin bude v našem Domově na Viniční ulici připraven pro návštěvníky kromě pohoštění také krásný program, a to prodejní šperkařská výstava znojemské výtvarnice Ivy Hlobilové, prodejní výstava patchworku, či odpolední vystpoupení pěveckého dua Šuriband," zve do jihomoravského zařízení ředitel DS ANAVITA v Šanově Jiří Dušek. Proškolený tým zaměstnanců rovněž v Den otevřených dveří zájemcům poradí, co dělat, pokud mají obavy, zda u jejich seniora nepropuká obávaná choroba mozku. Šanov je přitom zvláštní také vlastním, unikátním cvičením, které tady se seniory provozuje reflexolog a mistr REIKI Petr Valenta. Jeho aktivizace klientů s Alzheimerovou chorobou nese nejen prvky čínských cvičení Taj-Ti a Čchi-Kung, ale také pozitivní podvědomé sugesce.

Domov pro seniory v Šanově je součástí největší specializované tuzemské privátní sítě zařízení pod značkou ANAVITA. Ta v současnoti provozuje již téměř 600 lůžek v Šanově, Modřicích u Brna, Praze - Vysočanech a v Terezíně na Litoměřicku. Dalších celkem 270 lůžek staví nyní společnost v Olomouci a v Havířově, ještě do podzimu spustí pak stavby moderních zařízení v Hradci Králové, Plzni a v Praze - Slivenci. Za lidský přístup ke klientům a filozofii důstojného dožití seniorů získal šéf sítě ANAVITA titul Manažera sociálních služeb 2013. Výsadou Duškových domovů jsou kromě kvalitní, čtyřiadvacetihodinové péče, také pestré aktivizační programy. Klienti DS ANAVITA tvoří ve výtvarných dílnách, učí se cizím jazykům, pečou podle rodinných receptů, či společně slaví své narozeniny. Součástí péče je canisterapie, muzikoterapie, oblíbené jsou pravidelné ochutnávky, vysočanská Křesla pro hosta s herci, režiséry i dalšími osobnostmi. Nadšení jsou také z modřického projektu Seznamte se, prosím, kde si klienti navzájem představují svou profesní kariéru.

Alzheimerova choroba, která způsobuje fatální degradaci mozku a v závěrečné fázi upoutává člověka na lůžko, je v posledních letech na prudkém vzestupu. Podle odhadů jí trpí každý čtvrtý člověk nad 65 let, trend je do budoucna velmi nepříznivý. Kvalitních lůžek a specializovaných zařízení pro tyto klienty je však akutní nedostatek, je jich totiž až několikanásobně méně, než jaká je aktuální potřeba. Kvůli svému nepříznivému "boomu" je tak Alzheimerova choroba označována za nemoc 21. století.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře