Reklama
reklama

Špičkové zařízení pro seniory s Alzheimerem poradí, jak na chorobu 21. století

Za pouhé čtyři roky existence se Domov pro seniory v Šanově stal respektovaným zařízením u veřejnosti i odborníků. Je držitelem prestižního certifikátu kvality Vážka, který Česká alzheimerovská společnost uděluje jen při splnění řady přísných kritérií, získal i Cenu kvality od Asociace poskytovatelů služeb ČR. Občanské sdružení Veselý senior jej loni vyhlásilo dokonce 3. nejlepším seniorcentrem v zemi. Zakladatel zařízení Jiří Dušek se může pochlubit titulem Manažer sociálních služeb 2013. Chcete vědět, jak se v takovém zařízení v kraji vína s rodinnou atmosférou seniorům žije a jakými aktivitami tráví svůj čas? DS ANAVITA v Šanově, specializovaný na Azheimerovu chorobu a demence ve všech stádiích, zve nyní srdečně veřejnost na prohlídku.

"Návštěvníkům ve čtvrtek 29. května představíme zázemí pro klienty, jejich každodenní aktivizace, terapie a relaxaci, i velmi příjemnou zahradu. Od 9.30 hodin bude v našem Domově na Viniční ulici připraven pro návštěvníky kromě pohoštění také krásný program, a to prodejní šperkařská výstava znojemské výtvarnice Ivy Hlobilové, prodejní výstava patchworku, či odpolední vystpoupení pěveckého dua Šuriband," zve do jihomoravského zařízení ředitel DS ANAVITA v Šanově Jiří Dušek. Proškolený tým zaměstnanců rovněž v Den otevřených dveří zájemcům poradí, co dělat, pokud mají obavy, zda u jejich seniora nepropuká obávaná choroba mozku. Šanov je přitom zvláštní také vlastním, unikátním cvičením, které tady se seniory provozuje reflexolog a mistr REIKI Petr Valenta. Jeho aktivizace klientů s Alzheimerovou chorobou nese nejen prvky čínských cvičení Taj-Ti a Čchi-Kung, ale také pozitivní podvědomé sugesce.

Domov pro seniory v Šanově je součástí největší specializované tuzemské privátní sítě zařízení pod značkou ANAVITA. Ta v současnoti provozuje již téměř 600 lůžek v Šanově, Modřicích u Brna, Praze - Vysočanech a v Terezíně na Litoměřicku. Dalších celkem 270 lůžek staví nyní společnost v Olomouci a v Havířově, ještě do podzimu spustí pak stavby moderních zařízení v Hradci Králové, Plzni a v Praze - Slivenci. Za lidský přístup ke klientům a filozofii důstojného dožití seniorů získal šéf sítě ANAVITA titul Manažera sociálních služeb 2013. Výsadou Duškových domovů jsou kromě kvalitní, čtyřiadvacetihodinové péče, také pestré aktivizační programy. Klienti DS ANAVITA tvoří ve výtvarných dílnách, učí se cizím jazykům, pečou podle rodinných receptů, či společně slaví své narozeniny. Součástí péče je canisterapie, muzikoterapie, oblíbené jsou pravidelné ochutnávky, vysočanská Křesla pro hosta s herci, režiséry i dalšími osobnostmi. Nadšení jsou také z modřického projektu Seznamte se, prosím, kde si klienti navzájem představují svou profesní kariéru.

Alzheimerova choroba, která způsobuje fatální degradaci mozku a v závěrečné fázi upoutává člověka na lůžko, je v posledních letech na prudkém vzestupu. Podle odhadů jí trpí každý čtvrtý člověk nad 65 let, trend je do budoucna velmi nepříznivý. Kvalitních lůžek a specializovaných zařízení pro tyto klienty je však akutní nedostatek, je jich totiž až několikanásobně méně, než jaká je aktuální potřeba. Kvůli svému nepříznivému "boomu" je tak Alzheimerova choroba označována za nemoc 21. století.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře