Reklama
reklama

Domov seniorů Anavita pořádá Den otevřených dveří

Domov seniorů Anavita zve na prohlídku zařízení v Modřicích. Představí zázemí pro klienty s Alzheimerovou chorobou i moderní metody péče.

Příjemné zázemí pro bydlení klientů, jejich každodenní aktivizační program, terapeutické metody i nádhernou relaxační zahradu v zařízení, specializovaném na klienty s Alzheimerovou chorobou a ostatními typy demencí ve všech stádiích. To vše představí Domov seniorů Anavita v Masarykově ulici v Modřicích ve čtvrtek 21. května. Od 10 do 16 hodin totiž pořádá Den otevřených dveří.

„Filozofie péče u nás stojí na důstojném dožití seniorů, lidském a přívětivém přístupu ke klientům a jejich aktivním životě,“ nastínil zásady péče v zařízení, které je součástí respektované celostátní sítě Anavita a zve právě veřejnost na prohlídku, její zakladatel a ředitel Jiří Dušek. Součástí celodenních prohlídek moderního zařízení v Modřicích v klidném předměstí Brna v těsném dosahu MHD bude také kulturní program.

„V jeho rámci vystoupí od 10. hodin Duo Žaludovi s hudebním představením Dudácké melodie z celého světa, ve 14.30 pak Divadlo Bez Pravidel,“ doplnila ještě tamní sociální pracovnice Veronika Šilhanová.

Domov seniorů Anavita v Modřicích je sesterským zařízením Anavity v Šanově na Znojemsku, vyhlášeným loni Českou alzheimerovskou společností jako 3. nejšpičkovější zařízení v zemi ze všech 450 registrovaných a současně nejlepším zařízením v České republice. Zařízení, které o seniory s demencí pečuje zcela v souladu se zásadami České alzheimerovské společnosti, je v bývalé budově Grand rezidence v provozu necelého 3,5 roku.

Jen na jihu Moravy provozuje Anavita již téměř 300 lůžek a koncem května nabídne dalších 120 nedostatkových míst seniorům v Olomouci Slavoníně. Tam také nově vytvořila desítky pracovních míst - od pečovatelských a zdravotnických až po technicko – hospodářské profese.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
V sobotu 14. 7. zahájí v Brně provoz nové středisko RETRO-USE na adrese Francouzská 36. Podobné zařízení ve Škrobárenské ulici v Brně-Černovicích, které fungovalo od roku 2016, ke stejnému dni...
14.07.2018 - 08:45
Současná situace s městskou hromadnou dopravou v Brně se nezlepší. Naopak. Brňané mohou očekávat další výluky. Od půlnoci 16. července 2018 do 27. července 2018 přestanou jezdit tramvaje mezi...
13.07.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Úderům do hlavy ocelovými tyčemi se nevyhnul starší muž, kterého napadla trojice mladíků ve věku třináct a patnáct let. Muž v autě s pootevřeným okýnkem spal. Děti putovali do výchovného zařízení.
13.07.2018 - 11:35
Komentáře