Reklama
reklama

Domov seniorů Anavita pořádá Den otevřených dveří

Domov seniorů Anavita zve na prohlídku zařízení v Modřicích. Představí zázemí pro klienty s Alzheimerovou chorobou i moderní metody péče.

Příjemné zázemí pro bydlení klientů, jejich každodenní aktivizační program, terapeutické metody i nádhernou relaxační zahradu v zařízení, specializovaném na klienty s Alzheimerovou chorobou a ostatními typy demencí ve všech stádiích. To vše představí Domov seniorů Anavita v Masarykově ulici v Modřicích ve čtvrtek 21. května. Od 10 do 16 hodin totiž pořádá Den otevřených dveří.

„Filozofie péče u nás stojí na důstojném dožití seniorů, lidském a přívětivém přístupu ke klientům a jejich aktivním životě,“ nastínil zásady péče v zařízení, které je součástí respektované celostátní sítě Anavita a zve právě veřejnost na prohlídku, její zakladatel a ředitel Jiří Dušek. Součástí celodenních prohlídek moderního zařízení v Modřicích v klidném předměstí Brna v těsném dosahu MHD bude také kulturní program.

„V jeho rámci vystoupí od 10. hodin Duo Žaludovi s hudebním představením Dudácké melodie z celého světa, ve 14.30 pak Divadlo Bez Pravidel,“ doplnila ještě tamní sociální pracovnice Veronika Šilhanová.

Domov seniorů Anavita v Modřicích je sesterským zařízením Anavity v Šanově na Znojemsku, vyhlášeným loni Českou alzheimerovskou společností jako 3. nejšpičkovější zařízení v zemi ze všech 450 registrovaných a současně nejlepším zařízením v České republice. Zařízení, které o seniory s demencí pečuje zcela v souladu se zásadami České alzheimerovské společnosti, je v bývalé budově Grand rezidence v provozu necelého 3,5 roku.

Jen na jihu Moravy provozuje Anavita již téměř 300 lůžek a koncem května nabídne dalších 120 nedostatkových míst seniorům v Olomouci Slavoníně. Tam také nově vytvořila desítky pracovních míst - od pečovatelských a zdravotnických až po technicko – hospodářské profese.

Autor: 
redakce
Aktuálně
V průběhu letošního léta to byla v Brně jedna dopravní uzavírka za druhou, a vypadá to, že konce dopravních omezení se jen tak nedočkáme. Město má v plánu opravy ulic Gorkého a Arne Nováka, které...
23.08.2017 - 11:45
Milovníci kempování a táborníci mohou slavit. Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek v úterý zrušil zákaz rozdělávání ohňů. Nic tedy táborníkům nebrání v tom, opéci si poslední prázdninový...
23.08.2017 - 06:58
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Komentáře