Reklama
reklama

Domov seniorů Anavita pořádá Den otevřených dveří

Domov seniorů Anavita zve na prohlídku zařízení v Modřicích. Představí zázemí pro klienty s Alzheimerovou chorobou i moderní metody péče.

Příjemné zázemí pro bydlení klientů, jejich každodenní aktivizační program, terapeutické metody i nádhernou relaxační zahradu v zařízení, specializovaném na klienty s Alzheimerovou chorobou a ostatními typy demencí ve všech stádiích. To vše představí Domov seniorů Anavita v Masarykově ulici v Modřicích ve čtvrtek 21. května. Od 10 do 16 hodin totiž pořádá Den otevřených dveří.

„Filozofie péče u nás stojí na důstojném dožití seniorů, lidském a přívětivém přístupu ke klientům a jejich aktivním životě,“ nastínil zásady péče v zařízení, které je součástí respektované celostátní sítě Anavita a zve právě veřejnost na prohlídku, její zakladatel a ředitel Jiří Dušek. Součástí celodenních prohlídek moderního zařízení v Modřicích v klidném předměstí Brna v těsném dosahu MHD bude také kulturní program.

„V jeho rámci vystoupí od 10. hodin Duo Žaludovi s hudebním představením Dudácké melodie z celého světa, ve 14.30 pak Divadlo Bez Pravidel,“ doplnila ještě tamní sociální pracovnice Veronika Šilhanová.

Domov seniorů Anavita v Modřicích je sesterským zařízením Anavity v Šanově na Znojemsku, vyhlášeným loni Českou alzheimerovskou společností jako 3. nejšpičkovější zařízení v zemi ze všech 450 registrovaných a současně nejlepším zařízením v České republice. Zařízení, které o seniory s demencí pečuje zcela v souladu se zásadami České alzheimerovské společnosti, je v bývalé budově Grand rezidence v provozu necelého 3,5 roku.

Jen na jihu Moravy provozuje Anavita již téměř 300 lůžek a koncem května nabídne dalších 120 nedostatkových míst seniorům v Olomouci Slavoníně. Tam také nově vytvořila desítky pracovních míst - od pečovatelských a zdravotnických až po technicko – hospodářské profese.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře