Reklama
reklama

Rostislav Zabloudil tvrdí, že porazil rakovinu. Hlad je podle něj nejlepší skalpel

Ze strachu z rakoviny se Rostislav Zabloudil z Brna pustil do hladovění. Žít pouze o destilované vodě si vyzkoušel čtyřicet dní a dalších 42 dní držel přísnou Breussovu dietu. Dnes tvrdí, že hlad jeho nádory vyřízl. 

Rostislav Zabloudil o sobě tvrdí, že není sebevrah, není vyznavačem náboženství a hladovění a dodává, že žil na masu a sádlu. Až do roku 2007. Při běžném vyšetření mu v játrech diagnostikovali metastázy. Měl prakticky jednu možnost. Zamířit k lékařům na Žlutý kopec a absolvovat chemoterapii. On se ale rozhodl jinak: Rozhodl se oslabit nádor hladověním. „Říkal jsem doktorům. Dobře, já vás poslechnu, ale teď musím na dva měsíce odjet do Kanady. A myslel jsem tím moje oblíbené místo, Komáří louku v oblasti Česká Kanada,“ vypráví pět let po zahájení hladovky 74letý Rostislav Zabloudil.

Čtyřicet dní tam pil jen destilovanou vodu. Litr až litr a půl denně. Jeho cílem bylo „vyhladovět" vše, co by mohlo vést k rozvoji rakovinných buněk. Netradiční způsob léčby s sebou nesl mnoho rizik. Lékaři ho upozorňovali na možnost odvápnění kostí a vypadávání zubů, kvůli nedostatku minerálních látek. Nic se mu však nestalo. Duševní klid mu po nocích pomáhalo udržet hraní na piano, přes den udržoval stále stejný režim jako před hladovkou, pracoval, sportoval, setkával se s přáteli.

Proč ale pil jen destilovanou vodu? „Ta v sobě nemá vůbec nic. Plánoval jsem své tělo vyhladovět, aby se po tuku zaměřilo na mé vředy,“ uvedl Zabloudil. „Manželka a děti byli zděšení, kamarádi i zaměstnanci měli obavy, všichni okolo mě běhali. Ale já jsem byl rozhodnutý. Medvěd se taky uloží k zimnímu spánku, žije ze svých zásob a neumře,“ argumentuje muž.

Po čtyřiceti dnech následovala dvouměsíční pauza v hladovění a pozvolna se vracel k normální stravě. Pak absolvoval vyšetření u lékařů. Játra sice v pořádku nebyla, ale zbavil se vředů na dvanácterníku, problémů s karpálními tunely na rukou, zmizela mu nezhoubná znaménka a téměř se vytratila alergie na roztoče. „Na žluťáku mě dali pod magnetickou rezonanci. Metastázy tam byly, zmizely ale dva vředy ve dvanácterníku. A doktoři říkali: To máme výborné léky! A já neodpověděl, protože jsem měl recepty na ty léky v tašce. Ty vředy mi vyřízl hlad,“ tvrdí hladovkář s tím, že ho vyšetření utvrdilo v tom, že dělá dobře. Vrhl se na 42denní Breussovu dietu, při které je dovoleno pít bylinné čaje a zeleninové šťávy. „Abych zničil ještě tu rakovinu v játrech,“ dodává.

Po ukončení druhé hladovky podstoupil Rostislav Zabloudil lékařská vyšetření, která potvrdila, že je zdravý. V lékařské zprávě se píše, že došlo ke kalcifikaci – zvápenění - ložisek v játrech. Rostislav Zabloudil hladověním ztratil osmadvacet kilogramů, o svém „léčebném" procesu napsal knihu a na Komáří louce plánuje pořádat ozdravné pobyty spojené s týdenní hladovkou.

Odborníci se však s jeho názory neztotožňují. Ředitel Masarykova onkologického ústavu Jiří Vorlíček například uvedl, že tento způsob „léčby“ nemá žádný vědecký podklad a pacienty jen poškozuje.

Také biolog Vítězslav Bičík lituje toho, že Zabloudil nepodstoupil biopsii hned po zjištění nádoru v jádrech. „Škoda, že si nenechal udělat první biopsii. Kdyby právě ta potvrdila nádor a na druhé biopsii po hladovce by nebyl, vyléčení by bylo potvrzeno stejnou metodou, tak by to obohatilo světovou medicínu o něco opravdu nového,“ doplnil k problematice hladovky biolog.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře