Reklama
reklama

V rámci projektu rozdali ve školách tablety. Dětem se učení s tabletem líbilo

Výuka s tablety místo klasických papírových učebnic se osvědčila, chválí si ji žáci i kantoři. Děti se s tabletem doma víc učili, stále jej ale používají spíš k zábavě. Nenaplnila se ani očekávání, že by se díky nové formě výuky zlepšil vztah dětí ke škole nebo jejich iniciativa při učení. Uvedli to zástupci projektu Flexibook 1:1, do nějž se v uplynulém roce zapojilo 528 žáků a 65 učitelů druhého stupně z celkem 16 škol.

Digitální výuku spustilo nakladatelství Fraus spolu s partnery společnosti Apple a dalšími odborníky. 

Přechod z tištěné na elektronické učební materiály by svým kolegům doporučily tři čtvrtiny učitelů. Jedná se však o učitele, kteří mají kladný vztah k těmto technologiím a do projektu se zapojili, protože doufali ve zvýšení motivace žáků a větší názornost výkladu díky videím, audiím a animacím doprovázejícím elektronickou učebnici. "Pro většinu zapojených škol platí, že žáci do nich chodí raději než do průměrné školy v České republice, ale jejich vztah ke škole a iniciativa při učení se nijak nezměnily," uvedl Martin Chvál z Ústavu výzkumu a rozvoje vzdělávání pedagogické fakulty Univerzity Karlovy, který výzkum zpracovával. 

Zatímco učebnici či notebook používali při domácí přípravě déle než půlhodinu denně 40 procent dětí, v případě tabletu to bylo 67 procent žáků. "Nejvíce využíván byl tablet především při komunikaci v rámci sociálních sítí. Při této činnosti trávilo skoro každý den 61 procent dotázaných žáků, stejnou dobu věnovalo surfování po internetu 53 procent a hraním her 51 procent žáků," dodal Chvál. 

Zapojit tablety a touch-pady do výuky plánuje také ministerstvo školství. Ve svém strategickém záměru přitom počítá s tím, že by se technika hradila převážně z evropských fondů. Nutná by byla také podpora a vzdělávání pedagogů, aby se dokázali novému stylu výuky přizpůsobit.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře