Reklama
reklama

Prohlídková trasa na Zámku ve Žďáru nad Sázavou provede návštěvníky po stopách Santiniho

Zámek Žďár nad Sázavou připravil pro milovníky historie novou prohlídkovou trasu pod názvem Po stopách Santiniho.  Díky ní budou moci návštěvníci poznat nejzajímavější místa bývalého cisterciáckého kláštera a zároveň jim otevře nové prostory, které doposud nebyly veřejnosti přístupné. 

Nově vyškolení průvodci budou od dubna provádět návštěvníky okruhem nejzajímavějších míst, která jsou spojená s osobností architekta Santiniho. Prvním místem, které prohlídku zahajuje, je nádvoří před budoucím Muzeem nové generace, jedinečnou zážitkovou expozicí, která nabídne návštěvníkům již od srpna letošního roku komplexní pohled do historie areálu zámku novou, netradiční formou, založenou na moderních technologiích, jako jsou video projekce spojené s hudebním doprovodem a vystavenými exponáty.  Dále trasa povede do prelatury (soukromého sídla opata), baziliky Nanebevzetí Panny Marie, konventu (obydlí mnichů) a studniční kaple. Nově budou zpřístupněny také unikátní sádky pro chov ryb. Procházka historií dovede návštěvníky až na hráz konventního rybníka a poté k bráně poutního kostela sv. Jana Nepomouckého na Zelené hoře, který je vrcholným dílem architekta Santiniho a byl zapsán mezi nejvýznamnější světové památky UNESCO.

Prohlídková trasa dlouhá 60 – 90 minut bude návštěvníkům k dispozici v rámci následující otevírací doby: květen - září denně mimo pondělí v časech 9:00-17:00, v dubnu a říjnu o víkendech mezi 9:00- 17:00.

 

Zdroj: Zámek Žďár nad Sázavou

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře