Reklama
reklama

Cestujete bez psa? Zamluvte mu psí hotel

Když si pořizujete pejska, berete na sebe spoustu odpovědnosti. Kromě krmení, pravidelného venčení a návštěv veterináře se čas od času setkáte také s nerudovskou otázkou: „Kam s ním?“ Kam s ním, když jedete na dovolenou, na pracovní cestu či potřebujete nutně něco zařídit na místech, kam mají psi vstup zakázán?

Pokud nedisponujete ochotnými rodinnými příslušníky či sousedy, s nimiž si v takových případech navzájem vypomáháte, nezbude vám, než se poohlédnout po dalších možnostech a službách, které chovatelům dnešní trh nabízí. Kromě jednotlivců, kteří si hlídáním pejsků přivydělávají a kontakt na ně získáte přes doporučení nebo na internetu, můžete využít služeb profesionálnějších – objednat svému psímu mazlíčkovi psí hotel.

Psí hotel obvykle nabízí větší komfort a kromě samotného ubytování můžete využít i dalších služeb, jako například výcviku poslušnosti, učení chození na vodítku, koupání či stříhání drápků. Některé hotely ubytovávají také březí fenky a jejich drobotinu, pokud pro ně doma nemáte dost místa. Psi mají vždy vlastní kotec, výběh nebo místnost, je jim zajištěno každodenní venčení a pokud jsou bezproblémoví, hrají si přes den s ostatními hotelovými hosty. V Brně naleznete psích hotelů hned několik. Ten nejstarší nejen v Brně, ale také v celé republice, se nachází v Králově Poli v ulici Křižíkova. Založen byl v roce 1988 a bez přerušení provozu funguje až dodnes. Velcí a střední psi jsou tu ubytováni v kotcích spojených s výběhem v přírodním prostředí se vzrostlými stromy, které i v parném létě zajišťují příjemný pobyt. Malí psi jsou umístěni samostatně v budově s možností vycházek do lesa nebo výběhu na zahradě. Další hotýlek se nachází v areálu VUT na Kraví hoře, kde vám pomohou i s problémovými pejsky. Nedaleko od Brna v obci Svatá Kateřina se nachází další hotel pro psy, v němž kladou důraz na společné ubytování pejsků, kterým se ve smečce méně stýská po majitelích. Pejsci tu mají zajištěn čtyřiadvacetihodinový dozor a nejsou zavřeni v kotcích.

Jen kousíček od Brna v obci Mokrá-Horákov je pro pejsky připraven 3000 m2 velký výběh a vybírat můžete z nabídky několika ubytovacích balíčků – standardní zahrnuje ubytování a venčení, nadstandardní třeba také kondiční výcvik na běhacím trenažeru, koupání v rybníce a dlouhé vycházky do lesa. Vybrat si můžete i ubytování v soukromí. V takovém případě si „hoteliéři“ vezmou pejska k sobě do bytu. Některé hotely nenabízejí pohlídání pouze pejskům či kočkám. Například hotel Safi ra nedaleko Pohořelic vítá i želvy, papoušky, činčily, morčata, potkany, myši a další domácí mazlíčky. Pro úzkostlivé majitele, kteří se jen neradi loučí se svým miláčkem, mají připraven on-line kamerový systém a fotografi e, takže můžete na jejich webových stránkách kdykoli sledovat, jak se vašemu mazlíčkovi daří.

Cenově se hotelové ubytovací služby pohybují od dvou set do pěti set korun za den. Záleží především na délce pobytu, náročnosti vašeho pejska a vybraných doplňkových službách. V zimě zaplatíte většinou trochu více kvůli vytápění. A jaké podmínky musí každý hotelový host splňovat? Každé zvíře přijímané do hotelu musí být bez parazitů, odčervené, neinfekční a mít platná všechna očkování. S sebou mu zabalte jeho pelíšek, oblíbenou hračku, léky či vitamíny a granule, na které je zvyklé.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Už to bude téměř měsíc, kdy se silnice v brněnském středu zahalily do modré barvy. Jak se vede modrým zónám a jak funguje rezidentní parkování v reálu?
23.09.2018 - 18:18
K neobvyklému obyvateli řeky Svitavy vyrazili v pátek dopoledne strážníci do Tkalcovské ulice.
23.09.2018 - 08:54
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Komentáře