Reklama
reklama

Ženy mají v kosmetice uloženy desetitisíce korun!

Nejspíš neexistuje žena, která by doma neměla kosmetické a zkrášlující přípravky. Ale kolik jich je a co doopravdy používají? Jaké bohatství se vlastně skrývá v koupelnové skříňce průměrné ženy?

Podle nedávné studie, kterou zveřejnil britský deník Daily Mail, a do které se zapojilo pět set žen, vlastní průměrná žena kosmetické přípravky v hodnotě necelých dvou tisíc liber, což je v přepočtu téměř 59 tisíc korun. Jde samozřejmě o všechny přípravky, od mýdel a šamponů, přes nejrůznější krémy, masky, až po dekorativní kosmetiku.

Průměrná žena má prý doma zhruba 65 nejrůznějších lahviček, tubiček, kelímků, prostě nádob, které obsahují nějakou kosmetiku.

Jen méně než šest z těchto nádob používají jejich majitelky pravidelně.

Pětinu přípravků, které ženy vlastní, nikdy nepoužijí.

Většina žen uvedla, že se spoléhá na jedenáct produktů, které používá denně.

Většina žen tvrdí, že si v kosmetice dělá jednou ročně pořádek, přesto se přiznaly, že čtvrtinu svých zkrášlovadel schovávají až po dobu tří let.

Navíc sbírka přípravků stále narůstá, více než jedna žena z deseti dotázaných uvedla, že si každý měsíc koupí alespoň jeden produkt, který vlastně vůbec nepotřebuje a leckdy ani nevyužije.

Jenže se ukázalo, že zbytečně vyhozené peníze jsou to poslední, co ženy trápí. Kosmetika pro ně znamená daleko víc.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře