Reklama
reklama

Nejvíce oslabený orgán v listopadu jsou plíce. Zkuste reflexní terapii

V listopadu jsou nejvíce zatížené plíce. Jsou i nejslabším orgánem v tomto období. Většinou se nám hůř dýchá, proto jsme také náchylnější ke kašli a zánětům horních cest dýchacích. Plíce fungují také jako komunikační orgán a jejich slabost může též signalizovat nechuť či neschopnost komunikovat s okolím, dýchat s někým společný vzduch.

Plíce jsou párový orgán, ale nemají stejnou velikost, levá plíce má oproti pravé plíci o jeden lalok méně, protože v její přední části se nachází srdce. Snížená funkce plic se projevuje zhoršeným dýcháním a bývá doprovázená narušením sliznic, zvýšenou citlivostí pokožky a někdy i poruchami lymfatického systému, hlavně v oblasti hrudní kosti, proto jsou v tomto období velmi vhodné lymfatické masáže.

Plíce po psychické stránce představují "komunikační" orgán, proto oslabení plic může mít i psychický původ, konkrétně to může znamenat, že člověk trpící dysfunkcí plic neumí, nebo nechce komunikovat s někým ze svého okolí, nebo s ním nechce dýchat společný vzduch, nebo dokonce na někoho "kašle". Připuštěním si hlavní psychické příčiny, lze plicní onemocnění účinně odstranit nebo alespoň zmírnit.

Stav plic je závislý od stavu slinivky, proto v listopadu věnujeme pozornost i reflexní plošce slinivky. Při projevech alergie nebo astmatu věnujeme pozornost reflexním ploškám jater, žlučníku a užíváme hořčiny (Hořec žlutý) společně s tinkturou Vlaštovičníku v ředění D3. Alergie sice není způsobena dysfunkcí dýchacích cest, ale velmi často se projevuje právě dýchacími potížemi, doprovázenými otoky a změnami na pokožce. Na dýchací potíže je vhodný čaj ze Šalvěje, který nikdy nepijeme déle než několik dní nebo tinktury z Přesličky rolní a Třapatky nachové.

Reflexní plošky plic jsou na nártech pravé i levé nohy a pokrývají celou oblast nártních kůstek. Celková doba masáže není omezená.

Okruhu plic ale prospívají procházky v přírodě, dechová cvičení, dýchání do břicha. Pokud je to možné, vynechejte zahleňující stravu - hlavně mléko (kravské) a mléčné výrobky. Nepijte studené nápoje. Naopak: pijte zázvorový čaj a čaje z bylin šalvěj, jitrocel, divizna, yzop, lékořice, podběl, tymián.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Už to bude téměř měsíc, kdy se silnice v brněnském středu zahalily do modré barvy. Jak se vede modrým zónám a jak funguje rezidentní parkování v reálu?
23.09.2018 - 18:18
K neobvyklému obyvateli řeky Svitavy vyrazili v pátek dopoledne strážníci do Tkalcovské ulice.
23.09.2018 - 08:54
Komentáře