Reklama
reklama

Nejvíce oslabený orgán v listopadu jsou plíce. Zkuste reflexní terapii

V listopadu jsou nejvíce zatížené plíce. Jsou i nejslabším orgánem v tomto období. Většinou se nám hůř dýchá, proto jsme také náchylnější ke kašli a zánětům horních cest dýchacích. Plíce fungují také jako komunikační orgán a jejich slabost může též signalizovat nechuť či neschopnost komunikovat s okolím, dýchat s někým společný vzduch.

Plíce jsou párový orgán, ale nemají stejnou velikost, levá plíce má oproti pravé plíci o jeden lalok méně, protože v její přední části se nachází srdce. Snížená funkce plic se projevuje zhoršeným dýcháním a bývá doprovázená narušením sliznic, zvýšenou citlivostí pokožky a někdy i poruchami lymfatického systému, hlavně v oblasti hrudní kosti, proto jsou v tomto období velmi vhodné lymfatické masáže.

Plíce po psychické stránce představují "komunikační" orgán, proto oslabení plic může mít i psychický původ, konkrétně to může znamenat, že člověk trpící dysfunkcí plic neumí, nebo nechce komunikovat s někým ze svého okolí, nebo s ním nechce dýchat společný vzduch, nebo dokonce na někoho "kašle". Připuštěním si hlavní psychické příčiny, lze plicní onemocnění účinně odstranit nebo alespoň zmírnit.

Stav plic je závislý od stavu slinivky, proto v listopadu věnujeme pozornost i reflexní plošce slinivky. Při projevech alergie nebo astmatu věnujeme pozornost reflexním ploškám jater, žlučníku a užíváme hořčiny (Hořec žlutý) společně s tinkturou Vlaštovičníku v ředění D3. Alergie sice není způsobena dysfunkcí dýchacích cest, ale velmi často se projevuje právě dýchacími potížemi, doprovázenými otoky a změnami na pokožce. Na dýchací potíže je vhodný čaj ze Šalvěje, který nikdy nepijeme déle než několik dní nebo tinktury z Přesličky rolní a Třapatky nachové.

Reflexní plošky plic jsou na nártech pravé i levé nohy a pokrývají celou oblast nártních kůstek. Celková doba masáže není omezená.

Okruhu plic ale prospívají procházky v přírodě, dechová cvičení, dýchání do břicha. Pokud je to možné, vynechejte zahleňující stravu - hlavně mléko (kravské) a mléčné výrobky. Nepijte studené nápoje. Naopak: pijte zázvorový čaj a čaje z bylin šalvěj, jitrocel, divizna, yzop, lékořice, podběl, tymián.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře