Reklama
reklama

Módní značka Samodiva přináší divokou nomádskou kolekci

Nomádka, to je dívka která zosobňuje svobodu a nespoutanost. Mladá brněnská značka SAMODIVA vytvořila kolekci, která odráží kulturu cestování a propojuje ji se sebevědomou a odvážnou dívkou dnešní doby. Kolekce „Nomade“ tyto vlivy snoubí s přírodními materiály a pestrými barvami.

Nomádská kolekce osloví všechny ženy, které rády sní a milují cestování. Je hravá, barevná, divoká, ale i velmi křehká. Mladá výtvarnice Věra Vtípilová, jež stojí za značkou Samodiva vytvořila soubor čelenek, korunek a náhrdelníků, které mají duši. Pro tvorbu byly použity přírodní materiály jako kardamon, vlna v kombinaci s korálky a zdobnými prvky.

„Je to krajina i město, cesta, radost z poznání ale i strach z neznáma. Nomádka, ve které se odráží Samodiva sama,  je novodobá cestovatelka, která se mění společně s krajinou, kolem které prochází,“ popisuje svůj koncept Vtípilová.

Nová kolekce Samodivy „Nomade“ je plná kontrastů, střetu stylů a materiálů. Zdánlivě může působit nesourodě, ale ve výsledku je harmonickou souhrou, která vyjadřuje jedinečnost a svobodu mysli.

Autorem značky Samodiva je mladá brněnská výtvarnice - Věra Vtípilová, *1984. Značka Samodiva vznikla v roce 2009. Inspirována cestami po Evropě a označením pro vílu - čarodějku, se zrodila značka převážně vlasových ozdob, které doplňují charakter každé ženy. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře