Reklama
reklama

Do školy baletu chodí v Brně talentované tanečnice i maminky na mateřské

Je to právě rok, co byla v prostorách židenické Hlubny otevřena první soukromá baletní škola v Brně. Díky profesionálnímu přístupu majitele školy a sólisty Marka Baláše má dnes Brno kvalitní školu, která pomáhá připravovat baletní talenty na taneční konzervatoř. A nejen to. Na hodiny baletu chodí i malé holčičky, ženy středního věku a maminky na mateřské dovolené.

Školu pravidelně navštěvuje téměř stovka lidí. Kromě dvou skupin dětí rozdělených podle věku do jeho školy chodí také dospělí zájemci o balet. „Těch je momentálně na šedesát a rovnoměrně vyplňují skupiny začátečníků, mírně pokročilých a pokročilých. Balet jako kondiční cvičení není zdaleka jen doménou mladých dívek,“ vysvětluje baletní mistr Marek Baláž.

Právě pod jeho vedením chodí na hodiny baletu i ženy středního věku a maminky na mateřské dovolené. „Ačkoli jsou ze začátku vůči této formě pohybu skeptické, po pár měsících tréninku pozorují viditelné výsledky, a to nejen na postavě,“ říká. Balet kromě posílení svalů totiž účinně pomáhá předcházet bolestem zad a formuje postavu.

Kromě klasického baletu mají zájemci možnost navštěvovat nově i moderní tanec. V přípravě je i díky výraznému progresu návštěvnic kurz tance na špičkách a scénické praxe. Ta je určena pro absolventy kurzů pro pokročilé a od cvičení u tyče se přechází k baletním variacím sólistů.

Kurzy dospělých doposud vedl přímo Marek Baláž, díky přibývajícímu zájmu o kurzy momentálně řeší spolupráci s novými lektory. Naposledy tak v jeho škole hostovala sólistka Národního divadla Aki Nishio původem z Japonska.

Do baletní školy májí zájemci šanci přihlásit do baletu své dítko. Na výběr dostanou ze dvou kurzů - taneční a rytmická průprava - určená dětem od tří do šesti let a baletní příprava pro děti od šesti do desíti let, která připravuje děti na taneční konzervatoř.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Komentáře