Reklama
reklama

Do školy baletu chodí v Brně talentované tanečnice i maminky na mateřské

Je to právě rok, co byla v prostorách židenické Hlubny otevřena první soukromá baletní škola v Brně. Díky profesionálnímu přístupu majitele školy a sólisty Marka Baláše má dnes Brno kvalitní školu, která pomáhá připravovat baletní talenty na taneční konzervatoř. A nejen to. Na hodiny baletu chodí i malé holčičky, ženy středního věku a maminky na mateřské dovolené.

Školu pravidelně navštěvuje téměř stovka lidí. Kromě dvou skupin dětí rozdělených podle věku do jeho školy chodí také dospělí zájemci o balet. „Těch je momentálně na šedesát a rovnoměrně vyplňují skupiny začátečníků, mírně pokročilých a pokročilých. Balet jako kondiční cvičení není zdaleka jen doménou mladých dívek,“ vysvětluje baletní mistr Marek Baláž.

Právě pod jeho vedením chodí na hodiny baletu i ženy středního věku a maminky na mateřské dovolené. „Ačkoli jsou ze začátku vůči této formě pohybu skeptické, po pár měsících tréninku pozorují viditelné výsledky, a to nejen na postavě,“ říká. Balet kromě posílení svalů totiž účinně pomáhá předcházet bolestem zad a formuje postavu.

Kromě klasického baletu mají zájemci možnost navštěvovat nově i moderní tanec. V přípravě je i díky výraznému progresu návštěvnic kurz tance na špičkách a scénické praxe. Ta je určena pro absolventy kurzů pro pokročilé a od cvičení u tyče se přechází k baletním variacím sólistů.

Kurzy dospělých doposud vedl přímo Marek Baláž, díky přibývajícímu zájmu o kurzy momentálně řeší spolupráci s novými lektory. Naposledy tak v jeho škole hostovala sólistka Národního divadla Aki Nishio původem z Japonska.

Do baletní školy májí zájemci šanci přihlásit do baletu své dítko. Na výběr dostanou ze dvou kurzů - taneční a rytmická průprava - určená dětem od tří do šesti let a baletní příprava pro děti od šesti do desíti let, která připravuje děti na taneční konzervatoř.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Už to bude téměř měsíc, kdy se silnice v brněnském středu zahalily do modré barvy. Jak se vede modrým zónám a jak funguje rezidentní parkování v reálu?
23.09.2018 - 18:18
K neobvyklému obyvateli řeky Svitavy vyrazili v pátek dopoledne strážníci do Tkalcovské ulice.
23.09.2018 - 08:54
Komentáře